Guillermo del Toro & Chuck Hogan — Padermė

pagal |

Guillermo del Toro & Chuck Hogan — Padermė

Vampyrai buvo čia visada. Slėpėsi tamsoje ir maitinosi. Laukė.
Dabar jų laikas atėjo. Per vieną savaitę neliks Manhatano.
Per tris mėnesius – visos šalies. Per šešis mėnesius – pasaulio.
Į Niujorko tarptautinį JKF oro uostą nusileidžia Boeing 777 ir staiga sustoja. 

Lėktuvo šviesos nedega, visos užuolaidos nuleistos, ryšys su įgula ir keleiviais paslaptingai nutrūkęs. 

Už kelių valandų Niujorke prasideda Saulės užtemimas, o su juo ima skleistis baimė. Šiurpus užkratas pasiekė nieko neįtariantį miestą, plinta kaip visa naikinantis miško gaisras – be gailesčio, nepalikdamas gyvųjų, alkanas… vampyriškas. 

Vieno Amerikos lombardo Harleme savininkas, senas profesorius, išgyvenęs holokaustą ir vedybų su studente skandalą, stebi išmirusio lėktuvo dramą per televizorių ir supranta, kad karas, kurio bijojo visą gyvenimą ir kuriam ruošėsi, pagaliau prasidėjo… 

Nors sunku įsivaizduoti, kad apie vampyrus dar būtų galima papasakoti ką nors nauja, kino režisierius Guillermo del Toro, suvienijęs jėgas su Chucku Hoganu, įrodo priešingai. Jie dar kartą perkuria kraugerių mitologiją, pasiūlydami puikią istoriją, kurioje susipina legendos, pasaulinė krizė ir neišgalvotos stiprių žmonių istorijos.
Guillermo del Toro galybę prestižinių kino apdovanojimų pelnęs, Oskarui nominuotas režisierius, prodiuseris, scenografas, rašytojas ir dizaineris, išgarsėjęs filmais Pragaro vaikis, Pano labirintas ir kt. Be to, jis yra puikus grimo specialistas, išmėginęs jėgas kompiuterinių žaidimų kūrimo srityje. Fotografine atmintimi apdovanotas kūrėjas itin vertina pasakas, nors yra atsisakęs režisuoti du filmus apie Harį Poterį.

Chuck Hogan amerikiečių rašytojas, asmeninį savo gyvenimą saugantis kelių romanų autorius, didžiausio populiarumo sulaukęs po filmo su Benu Afflecku Miestas, pastatyto pagal jo bestselerį Vagių princas. 2005 metais jis pelnė Hammett apdovanojimą ir Stepheno Kingo buvo paskelbtas vienu iš 10 geriausių rašytojų. Šiuo metu su G. del Toro jis baigia rašyti trečiąją Padermės trilogijos dalį.

(Visited 27 times, 1 visits today)