Serija: „Kelionių horizontai #1“.
Bronislovas Matelis Vilniaus universitete baigė žurnalistikos bei verslo vadybos magistro studijas, kelis dešimtmečius dirbo žurnalistu ir leidinių redaktoriumi. Taip pat – daug keliavo.
Autorius į kalnus pirmą kartą išėjo 1983-iaisiais ir nuo to karto vis sugrįžta į įvairaus sudėtingumo kalnų maršrutus. Be nuolatinių kalnų žygių, dalyvavo ne vienoje ekspedicijoje j aukštesnes nei 7000 metrų aukščio viršūnes. Pamyre įkopė į E. Korženevskajos (7105 m) viršūnę. Lietuvos alpinizmo čempionatų prizininkas.
Sukaupta patirtis kalnuose bei profesinėje veikloje autoriui leido giliau ir tikroviškiau pažvelgti į alpinistų ir keliautojų kasdienybę, atskleisti tai, ką jie išgyvena ir kaip keičiasi jų elgesys, kaip įveikia stresą, patekę į sudėtingas situacijas. „Išgyvenimo dienoraštis“ – tai pirmoji autoriaus knyga: keturios istorijos apie Lietuvos keliautojų ir alpinistų patirtus išgyvenimus Tatruose, Pamyre, Tian Šanyje ir Altajuje.
„Eugenijaus vedama alpinistų grupė buvojau netoli keteros, čia pat ir 7105 metrų aukščio E. Korženevskajos viršūnė. Staiga pasigirdo duslus dunktelėjimas. Tai reiškė, kad dalis sniego šlaito atskilo. Alpinistus pagavusi šlapio ir sunkaus sniego lavina nešė žemyn, malė tai išmesdama į paviršių, tai murkdydama juos giliame sniege. Apačioje – stati siena. Alpinistai prisipažino, kad jautėsi bejėgiai, nors treniruotėse šimtą sykių yra kartoję judesius, būtinus daryti patekus į laviną. Kai sniego masė prieš pat skardį sustojo, iš sniego išsikapstę alpinistai šaukė vienas kitą vardais ir prašė atsiliepti, teiravosi, ar yra sunkiai sužeistų. Visi atsiliepė, išskyrus vieną…“