Reikėjo seniai atverti Beikerio gatvės 221B namo duris ir įžengti į kambarį, kuriame prasidėjo tiek daug nuotykių. Aiškiai matau jį priešais save: už lango šviečia lempa, į vidų nuo šaligatvio veda septyniolika laiptelių.
Anthony Horowitz (Antonis Horovicas, g. 1955 m.) – vienas žymiausių šiuolaikinių britų rašytojų, daugiau nei 40-ies knygų vaikams ir suaugusiems autorius, scenaristas, kurio specializacija – detektyvai. Jis kūrė „Midsomerio žmogžudysčių” ir „Puaro” serialų serijas bei serialą „Foilo karas”. Būtent jam Arthuro Conano Doyle’io teisių paveldėtojai užsakė prikelti gyvenimui Šerloką Holmsą. Neįtikėtina, tačiau A. Horowitzui tai pavyko.
„Šilko rūmai” – knyga, kurioje vėl atgyja garsiausias visų laikų seklys – sulaukė didžiulės sėkmės visame pasaulyje.
Autorius kalba autentišku daktaro Votsono balsu. Šerloko Holmso pasaulis vėl grįžo. Vėl niūrus, rūkuose paskendęs Londonas, vėl pypkė ir smuikas, židinys ir krėslas, vėl gerojo daktaro Votsono balsas, pasakojantis paslaptingą istoriją.
Londonas, neįprastai šaltas 1890-ųjų lapkričio vakaras. Elegantiškas vyriškis įžengia į Šerloko Holmso butą Beikerio gatvėje ir papasakoja, jog jį persekioja keistas žmogus. Jo teigimu, tai vienintelis likęs gyvas Bostono nusikaltėlių gaujos narys. Ar jis perplaukė Atlanto vandenyną, kad atkeršytų tam, kuris prisidėjo likviduojant gaują? Holmsas ir Votsonas pradeda sekti bandito pėdsakais, tačiau jie greit nuveda į sąmokslą, kuris iššaukia aukščiausių visuomenės sluoksnių nepasitenkinimą, ir garsusis seklys atsiduria kalėjime, įtariamas žmogžudyste. Visam šiam kamuoliui išpainioti Holmsas iš pradžių teturi tik baltą šilkinį kaspiną, užrištą ant nužudyto gatvės berniuko rankos…
Visų šalių Holmso gerbėjai, džiaukitės – jis vėl su mumis!