Knyga „Lyderystė“ – dviejų lyderystės praktikų pokalbiai ir įžvalgos, įkvėpsiančios tiek esamus, tiek būsimus lyderius.
Lyderystė tapo kiekvieną gyvenimo žingsnį lydinčiu žodžiu. Tačiau ar išties gerai suprantame jo prasmę? O ar gali būti geresnė galimybė sužinoti apie lyderio savybes ir reikšmę šiandienos pasaulyje, jei ne iš žmonių, nagrinėjančių lyderystės problemas ir ne kartą taikiusių šias žinias praktikoje?
Į lyderystės reiškinį knygoje „Lyderystė“ gilinasi du ilgamečiai šios srities praktikai ir teoretikai Ignas Staškevičius ir Alisa Miniotaitė. Jie ieško atsakymo į klausimą „kaip“ – kaip užimti lyderio poziciją ir vesti komandą į priekį? kaip įrodyti savo pranašumą ir įtikinti kitus savo gebėjimu vadovauti? kaip nesustoti pusiaukelėje ir pasiekti užsibrėžtą tikslą?
Ši knyga – tai bandymas į lyderystės reiškinį pažvelgti iš skirtingų taško – pasitelkiant skirtingas teorijas. Knygos bendraautoriai diskutuoja, dalinasi savo asmenine bei profesine patirtimi, ieško naujų sprendimų ir naujų galimybių. Šio dialogo įžvalgos turėtų sudominti tiek užsibrėžtų tikslų siekiančius vadovus, tiek būsimus lyderius, tiek smalsius skaitytojus.
Chemikas, biotechnologas ir verslininkas Vladas Bumelis negaili gerų žodžių I. Staškevičiaus ir A. Miniotaitės knygai. Anot jo, lyderystės jausmas turi užgimti viduje. Tai užsispyrimas, kuris veda pirmyn ir užtikrina aukščiausius rezultatus. Jis siūlo lietuviams vietoj skundų ir aimanavimų, žengti drąsų žingsnį ir tapti lyderiais. Anot jo, knygos autoriai savo darbais ir patirtimi įrodė, kad tai tikrai įmanoma. Todėl siūlo visiems, atsivertusiems knygą „Lyderystė“, semtis žinių ir veikti, nes gulėti ir svajoti neužteks. Lyderystei reikia strategijos, drausmės, kūrybiškumo ir noro keistis.
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius doc. dr. Alfredas Chmieliauskas intriguoja dar labiau. Anot jo, knyga „Lyderystė“ – tai kelionės į Ekstremistaną aprašymas. Jis perspėja skaitytojus nė nemiginti ten leistis… tačiau, išdrįsusių tai padaryti, laukia galimybė rasti savo kelią.
Dr. Alisa Miniotaitė įkūrė tarptautinę bendrovę „Alisa Management Laboratory“ ir šiuo metu vadovauja ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų magistrantūros Lyderystės programai. Jos vedamų mokymų klausosi Lietuvos ir užsienio bendrovės. A. Miniotaitė yra aistringa slidininkė.
Ignas Staškevičius geriausiai žinomas kaip vienas iš „Maximos“ bendraįkūrėjų. Anksčiau studijavo mediciną ir teisę. Per savo karjerą vadovavo ne vienai bendrovei, parašė keletą knygų ir sukūrė keletą dokumentinių filmų.