Atsivertę knygą „Vaikystės skaitiniai“, tarsi pateksite į metų karuselę, gamtos ciklo ratą. Taip rikiuoti literatūrinius vaizdus – eilėraščius, pasakojimus, pasakaites – gana įprasta ir pagrįsta. Skaitančiajam ir klausančiajam malonu sieti tai, ką regi už lango, ir ką byloja knygos puslapiai. Tiesa, rinkinio pabaigoje atsiranda kitokiu, teminiu, principu sudaryti skyriai.
„Vaikystės skaitinius“ galėtume pavadinti ir literatūriniu aruodu: joje daugiau kaip 400 kūrinių, ypač daug – eiliuotų. Kūrinių autoriai – ir labai garsūs lietuvių rašytojai, ir mažiau girdėti ar visiškai nauji vardai. Apima malonus jausmas, kad mūsų vaikų literatūra ir gana turtinga, ir nuolat besikeičianti. Esmingą klodą sudaro tautosaka – liaudies pasakos, dainos, mįslės, skaičiuotės… Tikrai prasminga nuo mažumės mokytis suvokti literatūros įvairovę, justi, kas tau artimiausia, įdomiausia!
Vos atsivertę rinkinį suvoksite, kad jis skirtas per mokyklos slenkstį žengiantiems ar jau ir peržengusiems. Taigi vieniems dar tik klausytis, kitiems – jau skaityti. Sudarytojos dėmesingumas suvokėjo (šešiamečio, septynmečio, aštuonmečio) amžiui yra vienas iš didžiausių šio rinkinio privalumų.
Knygos „Vaikystės skaitiniai“ panaudojimo galimybės labai įvairios: skaityti ir klausytis, mokytis atmintinai, kai ką suvaidinti, perskaičius kalbėtis su vaiku kokia nors tema, aptarti. O svarbiausia – ugdyti literatūros meilę.