Pascal’is Ide’as yra Emanuelio bendruomenės kunigas (Paryžiaus arkivyskupija), medicinos, filosofijos ir teologijos mokslų daktaras. Kadangi daug dirbo su pacientais kaip gydytojas, veikale susieja psichologinį, filosofinį ir teologinį žiūros taškus.
Pascal’is Ide’as yra parašęs veikalų medicinos, psichologijos, teologijos tematika.
Knygoje „Perdegimo sindromas. Gebėjimo duoti liga” susipina citatos iš mokslinių veikalų (perdegimo sindromo tyrimų) ir paprastų žmonių, sirgusių perdegimo sindromu, liudijimai.
Dažnas yra girdėjęs apie perdegimo sindromą ir žino, kad jis pasireiškia išsekimu. Tačiau žmonės nežino dar dviejų požymių: sergantys perdegimo sindromu pamažu praranda save kaip asmenybę ir mažėja jų pasiekimai.
Mokslininkai nustatė, kad ši šiuolaikinė liga ypač gresia dosniems žmonėms (slaugytojams, pedagogams, kunigams ir 1.1). Ar norėdami išvengti perdegimo sindromo, turėtume nepadėti kitiems?
Pascal’is Ide’as remiasi daugeliu mokslinių darbų ir savo paties, kaip gydytojo, praktika. Visų pirma jis pateikia tikslius paaiškinimus, kaip suprasti ir atpažinti perdegimo sindromą. Toliau mokslininkas vysto trilypę žmogiškosios dovanos dinamiką: imti, įsisavinti, duoti ir pasiūlo konkrečių būdų bei priemonių, kaip pasveikti nuo šios „žmogiškosios dovanos ligos”, tykančios kiekvieno iš mūsų. Nes galbūt reikia duoti ne mažiau, o geriau?
Iš prancūzų kalbos vertė Liucija Černiuvienė