Naujame romane „Taurė, gyvatė ir svastika” rašytoja grįžo prie neišsemiamos nacių diktatoriaus temos, svarbiausiais romano veikėjais pasirinko asmeninius Adolfo Hitlerio gydytojus: Teodorą Morelį, Liudvigą Štumpfegerį ir Karlą Brantą. Kur prasideda ir baigiasi gydytojo etika, vykstant kruvinam karui, nusinešusiam milijonus gyvybių, skaudžiai ir tragiškai palietusiam daugelio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, likimus?
Vaida Marija Knabikaitė yra išleidusi keturis romanus: „Mėnesiena tamsiame lange” (apie nacistinės Vokietijos diktatorių Hitlerį), „Izidė ir Fortūna” (I-ojo amžiaus senovės Romos tema), „Gulbės sparnu palytėtos” (karaliaus Mindaugo moterų portretai), „Homo festivus” (paauglės išgyvenimai XX amžiaus pabaigoje).
– Neturiu jokio noro reikšti jam savo nuomonę. Tik noriu, kad jis būtų negyvas. Varge! Nejau jūsų centriniame štabe nėra nė vieno tikro vyro?! Nejau visi jo taip bijot? Tu pats vienintele injekcija galėtum padaryti tai, ko…
Daktaras Liudvigas Štumpfegeris pajuto, kaip po uniforma iš įtampos jam virpa raumenys. Klausas dabar kalbėjo taip, kaip visai neseniai šefas Himleris.
– Štaufi, tu nepažįsti Hitlerio, – tepasakė.
– Bičiuli, man nereikia jo pažinti, kad nužudyčiau.