Ši garsios moterų psichologijos temų tyrinėtojos, psichologijos mokslų profesorės Susanos Nolen-Hoeksema studija analizuoja besaikio analizavimo priežastis ir pasekmes bei pataria moterims, kaip ištrūkti iš kankinančio minčių rato.
• Būna, kad neužmiegate naktimis, sukate galvą apie tai, ko reikia jūsų vaikams, arba kaip tinkamai pasirūpinti senstančiais tėvais?
• Vėl ir vėl analizuojate savo karjeros posūkius, galvojate, kaip ir kokį darbą dirbsite ateityje?
• Jums sunku atsigauti ko nors netekus arba patyrus nesėkmę?
Jei bent į vieną į šių klausimų atsakėte taip, gali būti, kad jūs galvojate per daug.
Jeilio universiteto psichologijos profesorė Susana Nolen-Hoeksema knygoje pristato savo atlikto tyrimo apie moterų polinkį į besaikį analizavimą išvadas: aiškina, kaip moterims itin būdingas besaikis analizavimas kenkia pilnaverčiam ir džiugiam gyvenimui, kokių negatyvių ir destruktyvių pasekmių jis gali turėti. Autorė pateikia praktinių patarimų, kuriuos kiekviena moteris gali panaudoti savo gyvenime ir taip išsilaisvinti iš užburto neigiamų minčių, jausmų bei patyrimų rato.
„Moterys, kurios galvoja per daug“ — Tai dvidešimt devynios jau pasiteisinusios, paprastai ir suprantamai išdėstytos strategijos, kurios padės išmokti užkirsti kelią nesibaigiančiai slegiančių minčių lavinai ir tiesiog gyventi produktyvesnį bei laimingesnį gyvenimą.
„Nepriklausomų minčių“ besaikis analizavimas prasideda nekaltai, kai mums būna liūdna arba kai pradedame mąstyti apie kokį nors neseną įvykį.
Netrukus imame vardyti visas įmanomas priežastis, dėl ko taip jaučiamės:
Gal man liūdna dėl to, kad neturiu draugų. O gal dėl to, kad per šį mėnesį nenumečiau svorio. O gal dėl viso to, kas man nutiko praeityje. Gal aš pikta, nes darbe visi lipa man ant galvos. O gal dėl to, kad mama vis pasako man kokią nors kandžią pastabą. O gal dėl to, kad mano gyvenimas ne toks, kokio noriu.