Žodžiai yra galia. Jie gali tave nublokšti į gelmes, gali pakylėti, per juos širdis gali sklandyti aukštai danguje, gali pamilti. Arba neapkęsti.
Ruth Druart (Rut Druar) gimė Vaito saloje, Jungtinėje Karalystėje. Lesterio universitete baigusi psichologijos studijas, persikėlė į Paryžių, ten ėmė studijuoti pedagogiką. Šis miestas įkvėpė autorę parašyti debiutinį Lietuvos skaitytojų jau pamėgtą romaną „Kol Paryžius miegojo” (Tyto alba, 2022). „Paskutinės valandos Paryžiuje” – antroji rašytojos knyga lietuvių kalba.
1963 metai, Bretanė. Aštuoniolikmetė Žozefina visą gyvenime jautė ją gaubiančią paslaptį. Netikėtai ieškodama mamos lagamino ir jame paslėptų dokumentų, mergina atskleidžia tiek daug metų nutylėtą detalę apie save, supurtančią visą jos pasaulį. Pasiryžusi išsiaiškinti tiesą, Žozefina iškeliauja į Paryžių, kuriame atranda pavojingos meilės istoriją ir išdavystę, visam laikui pakeitusią dviejų jaunų žmonių likimus.
1944 metai, Paryžius. Eliza Ševaljė žino, ką reiškia mylėti… ir nekęsti. Jos sužadėtinį, jauną prancūzų karį, nužudė nacių kariuomenė. Negalėdama susitaikyti su okupacija, moteris slapta prisideda prie pasipriešinimo naciams. Sebastianas Klainhausas – jaunas vokiečių kareivis, dirbantis vertėju Paryžiuje, nekenčiantis savo uniformos, šio bereikšmio karo ir žmogaus, kuriuo tapo. Lemtingas apsilankymas knygyne pakeis judviejų gyvenimus amžiams. Tik ar jų meilė bus pajėgi išgyventi karą?
„Paskutinės valandos Paryžiuje” – nepamirštama istorija apie meilę ir atleidimo galią. Stulbinantis Antrojo Pasaulinio karo portretas ir širdį verianti laisvės kaina.