Kas iš tikrųjų yra postmodernizmas?
Šis iliustruotas gidas puikiai išaiškina siutinančiai mįslingą sąvoką, kuri jau daugiau nei tris dešimtmečius naudojama pasaulio kultūros būklei apibūdinti.
Kas sieja Meriliną Monro, „Disnėjaus pasaulį“, „Šėtoniškąsias eiles“ ir kibernetinę erdvę?
Atsakymas: postmodernizmas.
Įvadas į POSTMODERNIZMĄ grąžina idėją į pačias jo ištakas. Knyga supažindina mus su nemažai keisčiausių ir įstabiausių pastarųjų šimto metų žmonių, įvykių ir minčių: meno srityje susipažinsime su konstruktyvizmu, konceptualiuoju menu, Marseliu Diušanu, Džeksonu Poloku ir Endžiu Vorholu; politiniuose ir istoriniuose gido puslapiuose aptarsime senatoriaus Makarčio „raganų medžioklę“, feminizmą, sužinosim apie Frensį Fukujamą ir Holokaustą; filosofinėje dalyje susipažinsime su Derida, Bodrijaro, Fuko ir Heidegerio darbais.
Ši knyga taip pat tiria postmodernizmo įtaką šiandienai ir tiems nerimą keliantiems globalizacijos, neprognozuojamo terorizmo ir nenumatytų karų gniaužtams, kuriuose pasaulis atsidūrė 21 amžiaus pradžioje.
Tai kontraversiška, ne tiesmuka, nelengvai skaitoma knyga, tačiau ją galima pavadinti tikrai jaudinančiu intelekto nuotykiu. Įvadas į POSTMODERNIZMĄ – viena puikiausių, išsamiausių ir vaizdingiausių šį sudėtingą reiškinį aprašančių knygų.