Rachel Lippincott & Mikki Daughtry & Tobias Iaconis — Trys žingsniai iki tavęs

pagal |

Rachel Lippincott & Mikki Daughtry & Tobias Iaconis — Trys žingsniai iki tavęs

Rachel Lippincott romanas „Trys žingsniai iki tavęs“ (sukurtas kartu su bendraautoriais Mikki Daughtry ir Tobias Iaconis) „Goodreads“ svetainės skaitytojų buvo išrinktas geriausia 2019-tų metų jaunimo knyga. Istorija parašyta pagal itin palankių atsiliepimų sulaukusio filmo „Five Feet Apart“ scenarijų.

„Trys žingsniai iki tavęs“ – už širdies griebianti istorija apie du įsimylėjusius paauglius, kurie savo santykiuose turi vos vieną kliūtį – jaunuoliai negali vienas prie kito prisiartinti. Artumas kelia grėsmę gyvybei. Ar gali mylėti žmogų, kurio negali paliesti?

Tai nėra fantastinė istorija. Pagrindiniai veikėjai Stela ir Vilas nuo gimimo serga sunkia nepagydoma liga – cistine fibroze (ang. cystic  fibrosis, CF). Ši liga pasižymi sutrikusia liaukų veikla, sukelia kvėpavimo sunkumų ir griežtai priverčia laikytis atstumo tarp sergančiųjų, mat netyčinis apsikeitimas bakterijomis gali baigtis staigia mirtimi.

Stela ligoninėse gyvena nuo vaikystės ir mėgsta viską kontroliuoti. Ji išmano visas saugaus elgesio taisykles, kurios jai leidžia išgyventi. Svarbiausia iš jų – atstumas, kiek gali prisiartinti kiti žmonės. Plaučių persodinimo operacijos laukianti Stela griežtai tą atstumą kontroliuoja. Trys žingsniai ir ne arčiau. Mergina bando gyventi kuo normalesnį gyvenimą ir apie savo ligą kuria video kanalą.

Vienintelis dalykas, kurį Vilas nori kontroliuoti – pabėgimas iš ligoninės. Vaikinas yra taisykles laužyti mėgstantis maištininkas. Vilas neteko vilties pasveikti, jam nerūpi nei gydymas, nei naujo klinikinio vaisto bandymai. Jaunuolis tiesiog laukia, kol sukaks aštuoniolika metų ir tada jis atjungs visas mašinas ir išeis pasižvalgyti po pasaulį. Užtenka ligoninių.

Abu jaunuoliai susitinka. Vilas tikrai yra tas, kuriam negalima artintis prie Stelos. Vienas kvėptelėjimas per arti ir ji praras vietą transplantacijos eilėje. Deja, ligos suvestiems jaunuoliams saugūs trys žingsniai tampa nepakeliama bausme. Ar verta kovoti dėl gyvybės, jei negali turėti paprasčiausios meilės?

„Trys žingsniai iki tavęs“ nagrinėja ir dažnai jaunimo literatūroje sutinkamas temas: draugystę, šeimos santykius, kaltės jausmą bei susidūrimą su mirtimi.

Istorija nėra paremta tikrais įvykiais, tačiau ją įkvėpė realus žmogus – ta pačia liga susirgusi trylikametė mergaitė Claire Wineland, kuri įkūrė savo vardu pavadintą organizaciją, siekiančią padėti mirtinomis ligomis sergančiųjų žmonių artimiesiems.

2019 metais pasirodė Justin Baldoni režisuotas filmas „Five Feet Apart“, pagal kurio scenarijų Rachel Lippincott su bendraautoriais Tobias Iaconis bei Mikki Daughtry ir parašė knygą.

Iš anglų kalbos vertė Lina Paulauskaitė

(Visited 266 times, 1 visits today)