Rytą atsisėdate padirbėti prie svarbaus projekto, tačiau sutrukdo telefono pranešimas. Vėliau, kai ketinate kibti į darbą, per petį pliaukšteli kolega, norintis pasišnekėti. Namie ekranai trukdo kokybiškai bendrauti su artimaisiais. Praėjo dar viena diena ir vėl teko atidėti svarbiausius asmeninius ir profesinius tikslus.
Kaip būtų įmanoma įgyvendinus savo geriausius ketinimus? Ką pasiektumėte, jei niekas neblaškytų? O jei visada gebėtumėte išlikti dėmesingi?
Tarptautinių bestselerių autorius, buvęs Stanfordo universiteto dėstytojas ir elgsenos modeliavimo žinovas Niras Eyalas parašė Silicio slėnio vadovą, kaip technologijomis formuoti įpročius. Praėjus penkeriems metams po „Kabliuko” (Hooked) leidimo, N. Eyalas naujausiais moksliniais tyrimais pagrįstoje knygoje parodo dėmesį blaškančių trukdžių Achilo kulną.
Knygoje „Dėmesingieji” N. Eyalas kalba apie slaptą psichologiją, trukdančią išlaikyti dėmesį. Jis paaiškina, kodėl šios problemos sprendimas nėra toks paprastas kaip tiesiog atsisakyti prietaisų: abstinencija nepraktiška ir dažnai verčia norėti daugiau.
N. Eyalas atskleidžia paslaptį, kaip galų gale įvykdyti savo pažadus pasitelkiant mokslu pagrįstą keturių žingsnių modelį. Knygoje pasakojama, kaip geriausia naudotis technologijomis, kad netaptume nuo jų priklausomi.
Autorius, nuginčydamas įprastas nuostatas, aptaria šias problemas:
• kodėl dėmesio blaškymas darbe yra įmonės ydingos kultūros požymis ir kaip tai ištaisyti;
• kas yra tikroji žmogaus elgesio varomoji jėga ir kodėl „laiko valdymas yra kančios valdymas”;
• kodėl tarpusavio santykiai (ir seksualinis gyvenimas) priklauso nuo jūsų dėmesingumo;
• kaip užauginti dėmesingus vaikus vis triukšmingesniame pasaulyje.
Naudingoje ir optimistiškoje knygoje „Dėmesingieji” pateikta praktiškų, naujoviškų laiko ir dėmesio valdymo metodų, padėsiančių gyventi taip, kaip iš tiesų norite.
Knygoje „Dėmesingieji” rasite gaires, padedančias sutelkti dėmesį taip, kad pasiektumėte norimą rezultatą.
Atsiliepimai:
Dar viena Niro Eyalo knyga, kurią būtina perskaityti ar perklausyti Dalis po dalies buvau priverstas energingai linksėti. Puikus pagrindas, motyvuojantis sutelkti dėmesį į savo darbą ir asmeninį gyvenimą. – Alexis Ohanian, „Reddit” steigėjas
Tikrai puikiai parašyta. – „Midwest Book Review”
Autorius siūlo naudingų elgsenos ir laiko valdymo strategijų, padedančių grįžti į tikrovę N. Eyalas, vadovaudamasis Marie Kondo stiliaus metodu, siekia pašalinti skaitmeninę netvarką. – „The Wall Street Journal”
„Dėmesingieji” – tai praktiškiausias ir tikroviškiausias būdas atrasti technologijų ir gerovės pusiausvyrą. Būtina perskaityti kiekvienam išmaniojo telefono naudotojui. – Mark Manson, knygos „Subtilus menas nekrušti sau proto” autorius
Knygoje „Dėmesingieji” rasite gaires, triukšmingame pasaulyje padedančias sutelkti dėmesį taip, kad pasiektumėte norimą rezultatą. – James Clear, knygos „Atominiai įpročiai” autorius
Įpratęs amžinai viską atidėlioti, savo kailiu patyriau, kiek mažai praktinės naudos iš tos gausybės patarimų apie našumą. Tačiau „Dėmesingieji” – puiki išimtis. – Tim Urban, „WaitButWhy.com” autorius
Niras Eyalas Stanfordo aukštojoje verslo mokykloje ir dizaino institute dėstė elgesio modeliavimą. Jo pirmoji knyga „Kabliukas: kaip kurti įpročius formuojančius produktus” (Hooked: How to Build Habit-Forming Products) – „Wall Street Journal” bestseleris – buvo pasitelkiama Silicio slėnyje kaip vartotojų elgesio modeliavimo vadovas. Antrojoje knygoje „Dėmesingieji. Kaip valdyti savo dėmesį ir gyventi taip, kaip norime” atskleidžiamas dėmesį blaškančių trukdžių Achilo kulnas ir patariama, kaip geriausia naudotis technologijomis, kad netaptume nuo jų priklausomi.
Autorius svetainėje NirAndFar.com rašo, konsultuoja ir moko apie psichologijos, technologijų ir verslo sąsajas. Jo straipsniai buvo skelbiami „Harvard Business Review”, „The Atlantic, Time”, „The Week, Inc.” ir „Psychology Today”.