Nika Nabokova yra garsi Rusijos tinklaraštininkė. Jos provokuojantį ir šmaikštų blogą skaito daugiau nei trys šimtai tūkstančių žmonių. Nika išleido kelias knygas apie santykius bei moterų savivertę. „#Lovoje su tavo vyru: meilužės užrašai: žmonoms skaityti būtina!“ ji kviečia išeiti iš savo komforto zonos ir kitaip pažvelgti į šeimyninį gyvenimą.
Nika Nabokova yra autorės kūrybinis slapyvardis. Tinklaraštininkė gimė 1984-tais metais kompozitoriaus šeimoje. Dar būdama moksleivė ji pradėjo rašyti į laikraščius. Vėliau paklausė tėvo patarimo ir įstojo į Sankt Peterburgo universiteto Filologijos fakultetą. Visgi ji nusprendė savo gyvenimą susieti su žurnalistika ir perėjo į Maskvos Valstybinį universitetą. Nika Nabokova kurį laiką dirbo viešųjų ryšių agentūros asistente, vėliau – vadove. Būdama dvidešimt ketverių metų kartu su savo pirmuoju vyru įkūrė savo pačios PR agentūrą.
Į psichologinės literatūros rašymą Niką pastūmėjo vyro išdavystė. Nika atvirai prisipažįsta, kad ir pati yra buvusi neištikima bei šiandien pasakoja apie tai, kaip būti sėkminga meiluže. Ji teigia, kad puikiai žino, dėl kokių priežasčių žmonės išduoda vieni kitus. Nikos Nabokovos knygos leis žmonoms pažvelgti į save iš kitos perspektyvos, suprasti, kodėl vyrai apgaudinėja ir eina pas kitas moteris. Autorė drąsiai rėžia, kad norėdami išvengti apgaulės, destruktyvių santykių ir išmokti mylėti bei priimti save, turite perskaityti jos knygas. To, ką ji atskleidžia savo tekstuose nerasite žurnaluose ar pokalbių laidose. Autorė yra atvira, nuoširdi ir drąsi – po savo pasisakymų jai tenka susidurti su piktais komentatoriais, kurie moters visai negąsdina. Taip pat tūkstančiai žmonių Nikai dėkoja už naudingus patarimus.
„#Lovoje su tavo vyru: meilužės užrašai: žmonoms skaityti būtina!“ – parašyta linksmai, nors kalba apie rimtus dalykus. Autorė neinkščia ir nieko nekaltina. Ji tik atskleidžia neištikimybės priežastis, dalijasi metodais bei patarimais, kaip kuo lengviau išgyventi meilės trikampyje.
„#Lovoje su tavo vyru: meilužės užrašai: žmonoms skaityti būtina!“ – netikėta ir neįprasta savipagalbos knyga.
Nika Nabokova parašė jau aštuonias santykių psichologiją narpliojančias knygas. Autorės tinklaraštį rasite adresu nikanabokova.ru.
Iš rusų kalbos vertė Monika Kazlauskė
ATSILIEPIMAI
Michailas: Pirmoji mano pažįstama moteris, kuri iš tikrųjų suvokia, kas vyksta vyrų galvose, ir nesapalioja apie „kojines – barščius – minetą”.” Ne viskq, kq ji pasakoja, malonu girdėti, bet kam patinka tiesa apie save?
Inga: Patyrusi vyro išdavystę aptikau jos tinklaraštį. Perskaičiau aprašymq ir pagalvojau: „Tai bent įžūli mergelė…” Pradėjusi skaityti pateiktą medžiagą suvokiau, kad būsiu nuolatinė jos tinklaraščio skaitytoja. Toks atvirumas sukrečia ir padeda į situaciją pažvelgti blaiviu žvilgsniu.
Marina: Esu psichologė. Nikos tinklaraštį pradėjau skaityti iš profesinio smalsumo. Buvo idomu, kaip paprastas žmogus sugebės atskleisti temą, kurioje net mes, profesionalai, kartais nesusivokiame. Arba ji pasižymi didele empatija, arba slepia psichologinį išsilavinimą, nes viskas, apie ką Nika pasakoja, yra tikra.
Valentina: Mane jos tinklaraštis tiesiogine prasme „surinko iš gabaliukų”. Daug metų buvau meilužė, kentėjau tokius dalykus, kuriuos dabar net keista prisiminti. Žingsnis po žingsnio, straipsnis po straipsnio, aš kapanojausi iš duobės ir mokiausi pažvelgti Į šią situaciją ir į save kitu kampu. Galiausiai nutraukiau santykius, ėmiau rūpintis savo psichologine būsena ir sugebėjau atversti naują gyvenimo lapą.
Ana: Nika pasižymi viena labai svarbia savybe. Ji suprantamai kalba apie sudėtingus dalykus. lr pasakoja taip, kad pasąmonėje iškart įvyksta kažkoks perversmas. lmi analizuoti savo santykius ir suvoki, kad viskas labai paprasta.
Svieta: Pradėjau skaityti tinklarašti nes įgriso tos pačios istorijos apie moterišką energetiką, šiurpūs maisto užkalbėjimai, siekiant šeimyninės laimės… Mane papirko blaivus žvilgsnis ir gerąja prasme egoistiškas požiūris į santykius. Nika – tai apie tave. Ne apie tai, kaip kažką priversti elgtis taip, kad jaustumeisi laiminga, o apie tai, kaip išmokti gyventi su pačia savimi.