Kandžiose biografijose Hartas aprašo jų karjeras bei nuopelnus. Aiškindamas savo vertinimus, jis atveria naują istorijos perspektyvą ir išdėsto gyvybiškai svarbius faktus apie įžymiausius pasaulio politinius lyderius, išradėjus, rašytojus, filosofus, tyrinėtojus, menininkus bei novatorius – nuo Ašokos iki Zaratustros.
1978 metais, kai pirmą kartą buvo išleista prieštaringa Maiklo Harto knyga “100 įtakingiausių asmenybių pasaulio istorijoje”, kritikai teigė, jog Hartas nesugebėjo ne tik atrinkti to, ką jis vadino įtakingiausiomis asmenybėmis istorijoje, bet ir suskirstyti jų pagal svarbą.
Bet reikia pasakyti, kad kritikai klydo, nes lig šiol yra parduota daugiau kaip 60000 knygos egzempliorių. Hartas neabejojo, kad laikas ir situacija gali pakoreguoti jo rinkinį. Todėl išėjo peržiūrėtas ir atnaujintas leidimas.
Kaip ir anksčiau, Harto kriterijus yra įtaka — istorijos eigą pakeitė ne įžymiausi, o įtakingiausi žmonės, nulėmę milijonų likimus, apsprendę civilizacijų iškilimą ir žlugimą.
Kandžiose biografijose Hartas aprašo jų karjeras bei nuopelnus. Aiškindamas savo vertinimus, jis atveria naują istorijos perspektyvą ir išdėsto gyvybiškai svarbius faktus apie įžymiausius pasaulio politinius lyderius, išradėjus, rašytojus, filosofus, tyrinėtojus, menininkus bei novatorius — nuo Ašokos iki Zaratustros. Daugelį biografijų papildo nuotraukos ar piešiniai.
Harto pasirinkimai kai ką gali nustebinti. Įtakingiausiu žmogumi pasaulio istorijoje laikomas ne Jėzus, ne Marksas, o Mahometas. Autoriaus argumentai gali supykdyti ar įtikinti skaitytojus, tačiau bet kuriuo atveju Harto klasifikavimo būdas yra informatyvus ir praturtinantis.
Peržiūrėtas ir atnaujintas “100 įtakingiausių asmenybių pasaulio istorijoje” iš tiesų yra monumentalus veikalas. Jis pretenduoja būti toks pat prieštaringas, toks pat skatinantis mąstyti ir toks pat sėkmingas, kaip ir jo pirmtakas — puikus kiekvieno filosofinio ar istorinio knygų rinkinio papildymas.