Šios knygos pagrindas – kasdieninio gyvenimo metafizika. Dvasinis priekabiavimas ir moralinė elgetystė, kasdienybės klampumas ir švenčių neviltys, vienatvės džiaugsmas ir juokavimo drąsa, kelionių vynas ir nesąmonių degtinė – tai parabolės, kuriose išsiskleidžia kiekvieno mūsų vakarykštės atmintys, šiandienos įsitikinimai ir rytojaus viltys. Ironija ir distancija, paradoksas ir humoras – mėgstami knygos autoriaus literatūrinės ir filosofinės analizės instrumentai. Ši knyga tikrai nepabos, bus linksma, bet kartais – linksma pro ašaras. Kasdienybės metafizika visados tokia: juokinga, kol nepriartėja, graudi, kai paliečia, ir pikta, kai užgriūva mus iš pasalų. Kažin, ar galima pasiruošti ateities netikėtumams, nežinia ar galima užsigrūdinti nuo dar neįvykusių pavojų arba iš anksto imunizuotis nuo nepersirgtų socialinių ligų.
Išsilavinimas nėra kažkas, kas išmokta. Kaip mandagumas: jeigu jūsų mandagumas išmoktas – jūs būtinai susimausite. Bus situacija, kurioje jūs liksite tik mandagus, o toje situacijoje reikėjo būti ne mandagiam, o žmogiškam. Arba ryžtingam. Arba – parodyti ne mandagumą, o užjausti, priglausti. Ne mandagiai pabučiuoti orą – vos prisiliečiant skruostais, o apsikabinti ir pajusti to žmogaus šilumą ir širdį.
Liutauras Degėsys – poetas, rašytojas, publicistas, monografijų, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius. Rašytojas du kartus įvertintas Kultūros ministerijos premija už publicistiką (2010, 2017) ir Vyriausybės kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofinių esė knygas (2013).