Kimberly Cutter — Mergelė

pagal |

Kimberly Cutter — Mergelė

Mergina, vadovavusi armijai.

Pavaldinė, karūnavusi karalių.

Mergelė, virtusi legenda.


Keturioliktasis amžius. Prancūzija – Šimtamečio karo mėsmalėje. Kraštas trypiamas svetimšalių, anglai siaubia viską, kas pasitaiko kelyje, Karolis VII, nekarūnuotas Prancūzijos karalius, neturi nei jėgų, nei drąsos ginti savo karalystę. Ramaus Domremi miestelio tėvų sode valstietė mergaitė išvysta keistą šviesą ir išgirsta garsiai tariamą savo vardą: „Žana“…


Žanos D`Ark, aiškiaregės ir šventosios, tikėjusios, kad yra išrinkta Dievo, vedusios prancūzų kariuomenę ir išvadavusios šalį nuo okupantų, vėliau jiems parduotos už 10 000 auksinių skudų ir sudegintos ant laužo, istorija kursto mūsų vaizduotę jau penkis šimtus metų. Tačiau mažai kam žinoma, kaip mergaitė, kurios seserį nužudė anglai, siekė pabėgti nuo despoto tėvo ir priverstinių vedybų, išmoko jodinėti ir kautis, atrado drąsos ir atkaklumo įtikinti vieną, vėliau antrą, dar vėliau – tūkstančius eiti su ja. Mergelė – nuo istorinės tiesos nenutolstantis,  netikėtai jaudinantis ir sukrečiantis pasakojimas apie valdžią ir tikėjimo trapumą, apie šlovę, išaukštinančią ir sunaikinančią, apie meilę, nesudegančią ant laužo ir šildančią širdis po pusės tūkstančio metų.


Kimberly Cutter, garsiai W Magazine redaktorei ir Harper`s Bazaar, W, Vanity Fair, New York Magazine, Marie Clair žurnalistei, kilo mintis parašyti knygą apie realiai gyvenusią ypatingą moterį. Autorės asmenybių sąraše šventoji ir kankinė Žana D`Ark neturėjo konkurenčių: „Koks tikėjimas! Kokia narsa! Ir, priešingai nei kitos didžios moterys, ji nestovėjo už didžio vyro pečių. Buvo viena pati. Su savo troškimu, savo šlove ir savo žlugimu.“