Kai užpraeito amžiaus pabaigoje Baltėzų miestelio turgaus aikštėje išdygo raudona būrėjos palapinė, našlaitis Piteris Augustas Diušenas iškart sumojo, ko norėtų paklausti: ar jo sesuo gyva? Jei ji gyva, kur ji dabar?
Būrėjos atsakymas – lyg magiškas užkeikimas, kurį berniukui tenka šifruotis, o paskui įsimintinų, neįmanomų, stebuklingų įvykių karuselė įsisuka – Piteris vargiai pats gali jais patikėti…
Ir tai – visa tai – tiesa.
Cate DiCamillo „Fokusininko dramblys“ labiausiai primena laiką pralenkusią Hanso Kristiano Anderseno kūrybą – jaukiai atpažįstamas, miglotas pasakiškas pasaulis, kuriame gvildenamos svarbiausios temos – meilė, draugystė, ištikimybė, pareiga, drąsa.
Kate DiCamillo – ne vienos vaikų pamiltos knygos autorė. Jos sukurto personažo peliuko Despero istorija („Pasaka apie Desperą“, 2005 m., Vaga) virto žinomu animaciniu filmu „Despero nuotykiai“. Štai ką autorė sako apie „Fokusininko dramblį“:
„Aš taip norėjau, man reikėjo, aš tiesiog troškau sukurti meilės ir magijos istoriją vaikams. Tikiuosi, kad jūs, skaitytojai, čia rasite tai – meilę ir magiją“.
Yoko Tanaka – tarp Los Andželo ir Bankoko gyvenanti menininkė, iliustravusi ne vieną knygą vaikams ir ne vaikams. Apie „Fokusininko dramblį“ ji sako:
„Skaitydama šią knygą jaučiausi lyg žiūrėčiau kvapą gniaužiantį spektaklį. Ji parašyta be galo poetiškai, ir meninė aplinka – tamsi, tačiau jauki – tokia, kokioje taip mėgstu dirbti…“