Dešimt sutuoktinių porų fiktyviame Tarbokso miestelyje netoli Bostono sudaro savitą draugų ratą, atsidavusį žaidimams, pobūviams, mėgavimuisi gyvenimo malonumais, tarp jų ir erotiniais. Svetimavimas – ryškiausia romano tema – sudėtinguose porų santykiuose gali pasiekti net ir keitimosi partneriais stadiją. Kartu jautriai perteikiamos visos su tuo susijusios emocinės komplikacijos, graužatis, netektis.
Johnas Updike’as (g. 1932) – vienas garsiausių pastarųjų dešimtmečių pasaulio rašytojų, daugelio romanų autorius. Lietuviškai iki šiol buvo pasirodę tik du Updike’o romanai – „Kentauras“ ir „Tekėk už manęs“. Šį autorių kaip romanistą labiausiai išgarsino „Triušio“ Angstromo ciklas, pradėtas 1959 m.
Vienas garsiausių Updike’o romanų „Poros“ (1968) iš dalies taip pat priskirtinas „žmogiškosios komedijos“ masto literatūrai – čia vaizduojama amerikiečių vidurinioji klasė, seksualinės revoliucijos užuomazgoje.
Updike’as taikliai perteikia personažų kalbą, buitį, asmeninius išgyvenimus įpina į politinių įvykių foną, pvz., prezidento Johno Kennedy nužudymą. Čia taip pat esama religinio tikėjimo ir mirties baimės motyvų, itin glaudžiai siejamų su lytine aistra. Ir gamtos vaizdai, ir asmeninių prisiminimų bei įspūdžių srautai, taip pat įvairūs sekso atspalviai vaizduojami su dideliu stilistiniu subtilumu, kalbos grožiu, skvarbiai atskleidžiant personažų jausmus.