Romanų „Mano sesers globėja“ ir „Nykstantys pavidalai“ autorė Jodi Picoult knygoje „Dešimtasis ratas“ dar kartą atsigręžia į šeimą, sudėtingus vaikų ir tėvų santykius. Rašytoja dėmesį sutelkia į tą vaiko gyvenimo tarpsnį, kai jis pirmą kartą susiduria su tamsiąja gyvenimo puse, kai jam iškyla klausimų, į kuriuos tėvai jau nebegali atsakyti. Tėvai bandydami vaikui padėti atsiduria akistatoje su giliai užslėptais skausmingais savo pačių praeities įvykiais ir išgyvenimais ir turi nugalėti ne vieną praeities šmėklą, kol prisikelia naujam gyvenimui.
Keturiolikmetė Triksė Stoun – paprasta tarp draugų populiarumo siekianti mergaitė, tėvų – komiksų dailininko Danieliaus Stouno ir vietos koledže Dantės „Pragarą“ dėstančios Lauros Stoun – pasididžiavimas. Stounų šeima gyvena iš pažiūros ramų, kone idilišką gyvenimą. Tačiau pirmoji nelaiminga Triksės meilė ir mergaitę užgriuvusios nelaimės sudrebina ne tik jos, bet ir visų kitų šeimos narių gyvenimą, priversdamos prisiminti giliai užslėptus skausmingus praeities įvykius ir išgyvenimus.
Bandydami padėti dukrai, mergaitės tėvai patys turi pereiti tikrus „pragaro ratus“, siekdami nugalėti praeities ir dabarties šmėklas ir prisikelti naujam gyvenimui.