Šaulio, kraštotyrininko Gintaro Lučinsko knyga „Žuvę už Lietuvą. Laisvės kovos Dainavos krašte 1918–1923 metais“ apie tuos Dainavos krašto patriotus, kurie savo kilniais darbais ir aukodami gyvybę prisidėjo prie to, kad būtų ginama ir įtvirtinama Lietuvos valstybė. Knygoje atskleidžiami reikšmingi Dainavos krašto 1918–1923 m. ir vėlesni įvykiai, didelis šio krašto žmonių noras tarnauti Tėvynei. G. Lučinskas knygą skiria prosenelio, Lietuvos kariuomenės kūrėjo-savanorio, Liudviko Stanišausko ir kitų Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimui.
Leidinio naudotos literatūros sąraše nurodoma 318 pozicijų. Rašydamas knygą, autorius pasinaudojo 104 archyviniais šaltiniais, taip pat Nepriklausomos Lietuvos laikų periodine spauda, užrašytais prisiminimais. G. Lučinskas pateikia 209 iliustracijas (vertingas fotografijas – dauguma iš jų publikuojamos pirmą kartą – ir atvirukus, žemėlapius, schemas, dokumentus) iš įvairių kolekcijų, archyvų, taip pat ir iš savo gausios kolekcijos. Medžiagą šiai knygai autorius rinko 16 metų.
G. Lučinskas jau daugiau kaip dešimtmetį darbuojasi rašydamas istorinius straipsnius (jų net keli šimtai) Dzūkijos, Kauno ir Vilniaus periodiniuose leidiniuose. Padėjo organizuoti partizano Antano Ambrulevičiaus prisiminimų knygos „Kelio atgal nėra“ leidybą (2008). Pirmoji autorinė šio šaulio ir kraštotyrininko knyga – „Pogrindinė „Geležinio Vilko“ organizacija Alytaus apskrityje (1940–1941)“ (2009) Šį leidinį autorius paskyrė savo seneliui Vincui Stanišauskui ir kitiems Laisvės kovotojams atminti.