Garsus kinų dramaturgas, prozininkas ir dailininkas Gao Singdzianis (Gao Xingjian, g. 1940) — pirmasis ir kol kas vienintelis kinas, gavęs Nobelio premiją už literatūrą (2000).
1983 m. rašytojui buvo diagnozuotas vėlyvos stadijos plaučių vėžys, tačiau netrukus diagnozė atšaukta. „Mirties nuosprendžio vykdymo“ atidėjimas, represyvi kultūrinė bei politinė aplinka ir nuolat juntama grėsmė atsidurti priverstinio darbo stovykloje paskatino G. Singdzianį pabėgti iš Pekino ir pradėti neįtikėtiną 15 000 kilometrų odisėją per nuošalius kalnus ir senovę menančius Sičuanio miškus pietvakarių Kinijoje. Ši atradimų kupina kelionė, papasakota talentingo menininko, virto pasaulinę šlovę pelniusiu romanu „Dvasios kalnas“.
„Dvasios kalnas“ — daugiasluoksnis, magiškas kūrinys. Dešimtį mėnesių trunka kelionė per Kinijos erdves ir istoriją, ieškant šventojo kalno. Žmogus ieško moters ir savojo „aš“, kalbasi su daugybe pasakotojų ir su savimi. Piligrimą lydi folkloro, kaimo senolių, budistų, šamanų patirtys.
Švedijos Nobelio premijos komitetas „Dvasios kalną“ pavadino „vienu iš ypatingųjų literatūros kūrinių, kurių nėra su kuo palyginti, nebent su jais pačiais.“
Dauguma G. Singdzianio kūrinių išleista kinų kalba Taibėjuje ir Honkonge. Nemažai jų išversta į prancūzų ir anglų kalbas. Autorius apdovanotas ne viena garsia literatūros premija. Šiuo metu gyvena Prancūzijoje.