– Gali pasidaryti ir įdomu, kaip detektyvinis filmas, – tęsė Dorija gerkliniu balsu. – Visi vieni kitus seksim, mus vieną po kito žudys, o aš kaskart laivui sustojus turėsiu dainuoti Verdžio „Rekviem”…
Kas toji išsidažiusi moteris? Viena iš turtingų buržua, susirinkusių į prašmatnų kruizą po Viduržemio jūrą. Laivu keliauja kylanti prancūziško kino žvaigždutė, pasaulinio garso diva dainininkė, kino prodiuserio meilužė ir globotinė, valdinga penkiasdešimtmetė ir nuobodus jos sutuoktinis, cukraus pramonės magnatas, žavingas meno aukcionų vedėjas, jaunas profesionalus žigolo ir „kairiojo” laikraščio redaktorius Erikas Letiujė su drovia savo žmona Klarise. Nuolat būdama vyro šešėlyje ji stengiasi slėpti savo gležnumą po itin ryškiu, vulgariu makiažu. Ji ir yra ta „išsidažiusi moteris”, kuri taip kelia susidomėjimą ir jaudina aplinkinius.
Šiame romane dešimt vyrų ir moterų tarsi kaliniai prašmatniame kruiziniame laive geidžia vieni kitų, liaujasi vieni kitus mylėję, pavydi vieni kitų, meta vieni kitiems iššūkius. Vangi lėta kelionė pamažu virsta meilės drama…
„Išsidažiusi moteris” grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas. Prancūziška elegancija, mylinčių žiaurumas ir nemylinčių abejingumas, aistros ir intrigos…
Françoise Sagan (1935–2004) – viena žymiausių XX a. prancūzų rašytojų, jos kūriniai jau daugelį metų tarp perkamiausių knygų Prancūzijoje. Rašytoja, pasirinkusi Sagan slapyvardį iš meilės Marselio Prusto kūrybai, jau pirmuoju savo romanu pavergusi Prancūziją, įkūnijo keistą ir hipnotizuojamai patrauklų cinizmo, snobizmo, kilnumo ir subtilumo derinį.