Antrasis pasaulinis karas. Vyro kare netekusi prancūzė Šarlotė Forė dirba Paryžiaus knygyne ir kartu su dukrele Vivi stengiasi išgyventi. Kasdienį palydovą badą joms abiem padeda įveikti vokiečių karininkas gydytojas, kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra užsimaskavęs žydas.
Prieš pat karo pabaigą, baimindamasi prancūzų įtūžio ir persekiojimo už tai, kad per karą su priešu palaikė lytinius santykius, Šarlotė paklauso patarimo, pati apsimeta žyde ir išvyksta į JAV.
Ameriką ji pasiekia kaip žydė. Ar pavyks prancūzaitei susigyventi su nauja tapatybe, ar jos neužgrauš kaltė ir gėda, kad siekdama išgyventi atsisakė savo tėvynės, tikėjimo, nutraukė ryšius su artimaisiais ir pasirinko bėglės bei apgavikės kelią? Vokiečiu apsimetęs žydas ją išgelbsti nuo bado ir karo, bet jam pačiam išsigelbėti nuo draskančios kaltės nepavyksta – galiausiai jis nusižudo. Ar širdyje tikra kovotoja Šarlotė ištvers akistatos su savo sąžine ir tremtimi etapą?
Knygoje atsiveria dvi laiko dimensijos: karo metai Paryžiuje ir šeštasis dešimtmetis Niujorke. Istorinių romanų autorė Ellen Feldman jautriai perteikia milijonus žmonių suluošinusio holokausto temą.
„Paryžius visada su tavimi” – tai nepaprasta istorija apie tvirtybę, meilę, kaltę, kančią, nelengvus mūsų pasirinkimus ir kainą, kurią už išgyvenimą esame pasirengę mokėti.