Ar paauglystė – maištas prieš visą pasaulį?
Regis, visi tau kelia vien reikalavimus, nurodinėja, kaip turi elgtis, kaip atrodyti. Gal gyvenimas prieš tave susimokė? Grįžti atgal į saugią vaikystę nebegali, bet ir suaugusieji į tave dar nežiūri rimtai. Tai kur tavo vieta?
Kaip sutarti su savo šeima, su aplinkiniais ir – visų pirma – su pačia savimi? Kaip rengtis, kad draugai nesisvaidytų kandžiom pastabom, o tėvai nemoralizuotų? Ką daryti, staiga ištikus pirmajai meilei ir ėmus siausti hormonų audroms? Vien klausimai.
Penkios garsios ir išmintingos Lietuvos moterys paauglėms skirtoje knygoje ne moralizuoja, o pataria, ne smerkia, o paaiškina, ne baugina, o ramina. Dėkojame joms už tai, kad rado laiko ir pasidalijo savo patirtimi.
Psichologė Edita Čekuolienė pataria, kaip susitaikyti su besikeičiančiu kūnu, prisijaukinti maištingą sielą ir rasti kelią painiame santykių su savais ir svetimais labirinte. Čia mergaitės ras nemažai testų – jie gali padėti ne tik geriau pažinti save, bet ir apsispręsti, kokį gyvenimo kelią rinktis.
Gydytoja Vaiva Eringytė pasakoja apie intymiausius dalykus, apie tai, ko kartais drovu klausti net mamos ar artimiausios draugės.
Dietologė Jūratė Dobrovolskienė paaiškina, kaip maitintis, kol augama ir bręstama.
O dizainerė Julija Žilėnienė tvirtina: „Negražių nebūna!” Tereikia žinoti keletą paprastų taisyklių, kad galėtum drąsiai žvelgti į veidrodį.
Kad žengdamos į savarankišką gyvenimą mergaitės ir merginos jaustųsi dar tvirčiau, ekonomistė Rūta Vainienė pataria, kaip pačiai užsidirbti pinigų ir kaip derėtų su jais elgtis.
Ši knyga – tarsi kelio ženklų rinkinys. Juos autorės surinko ir sudėliojo tam, kad pavojingu, tačiau viliojančiu keliu nuo ančiuko iki gulbės mergaitės žengtų saugiai, nebarstydamos plunksnų.