XVII amžiaus Amsterdamas, miestas, užvaldytas tulpių karštinės, šildosi jų sukrautuose turtuose.
Senstantis prekeivis Kornelis nusamdo talentingą jauną dailininką, kad šis drobėje įamžintų aukštą jo padėtį visuomenėje ir santuoką. Tapybos seansuose Kornelį supa jo sėkmės simboliai, tarp kurių ir jauna jo žmona Sofija. Tarp Sofijos ir dailininko įsiplieskia aistra; jie rezga painią apgavystę, bet neatsargus žaidimas juos pačius stumia jaudinančios ir tragiškos pabaigos link.
Debora Mogak (Deborah Moggach, g. 1948) – britų rašytoja, dvylikos romanų ir dviejų apsakymų rinkinių autorė. Jos romanas „Artimi ryšiai” tapo plačiai pripažintu dramos serialu, kuriam scenarijų parašė pati autorė. Rašytoja gyvena Šiaurės Londone.
„Janas sėdi ir galvoja apie meilę. Jis turėjo daugybę moterų – kvailų mergelių ne mažiau kvailų ištekėjusių moterų. Žmogus, paskyręs gyvenimą grožiui, nėra itin išrankus. Nėra negražios moters, nebent pritrūksta brendžio. Aišku, jis visas jas mylėjo, tiesa, savaip. Janas yra aistringas vyras. Šnabždėjo joms į ausį meilius žodelius ir buvo gašliai dėkingas jų kūnams, kai šie jam atsakydavo. Bet paskui jį užplūsdavo begalinis noras, kad šios keliautų namo. Jei pasilikdavo pas jį nakčiai, jis pats lįsdavo iš lovos ir užsitempęs kelnes grįždavo prie darbo.
Janas turi įprotį tapyti naktimis, kai visas miestas giliai įmigęs. Tyloje jo paveikslai – nevalingi nemigos kankiniai – atsiduoda teptuko valiai, ir šis juos atgaivina. Tiesa, kad matytų, ką daro, Janas yra priverstas įžiebti gausybę brangių žvakių, todėl šios ne kartą pažadindavo jo lovą užėmusį žmogų. Vien mintis, kad moteris jį stebi, trukdo jam susikaupti. Kartais moterys ragindavo Janą grįžk atgal. Kartais pratrūkdavo plūsti save už nuodėmę. Kartais – tai būdavo blogiausia – imdavo jį raginti paversti jas padoriomis moterimis. O, kad būtų paprasta – išgraibstai iš austrės mėsą, o kiautą išmeti lauk.”
„Tulpių karštinė” – nepaprastai gyvas pasakojimas apie aistrą, apgavystę ir atpildą.