Paskui atsitinka keistas dalykas: mano ranka nusprendžia smarkiai pastumti duris, ir delną persmelkia karščio tvinksnis. Iš nuostabos viaukteliu kaip užmintas šunytis, ir juodos geležinės durelės atsidaro. Lyg būtų tik ir laukusios paprašomos. Ir laukia – atviros…
David Mitchell (Deividas Mičelas, g. 1969 m.) – britas, septynių romanų autorius, 2007 m. žurnalas „Time” jį įtraukė į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką. Jis dažnai vadinamas „europietiškuoju Murakamiu”: abiejų autorių romanuose pilna keistų personažų bei istorijų, japoniško santūrumo ir nutylėjimų; abu sėkmingai derina intelektualumą su populiariu turiniu. Žinomiausia jo knyga „Debesų atlasas” (Tyto alba, 2014) – monumentalus romanas; jame susipina šešios istorijos.
„Sleido namas” – naujausias autoriaus kūrinys. Jį galima vadinti siaubo romanu, vaiduoklių istorija, baisia pasaka prieš miegą suaugusiesiems ar pasakojimu apie sielų kelionę ir nemirtingumo troškimą.
Kas devyneri metai paskutinį spalio šeštadienį nuošalaus skersgatvio sienoje pasirodo juodos, mažos, geležinės durelės; jei jūs esate tas, kurio reikia, nustebęs lengvai jas atversite – ir pateksite į puikų sodą, kuriame stūkso Sleido namas. Maloni moteris pasitiks jus ir pakvies vidun. Iš pradžių iš namo išeiti visai nenorėsite. Tačiau vėliau paaiškės, kad ištrūkti jūs jau nebegalite… Kas devyneri metai kraupieji namo gyventojai prisivilioja tą, kuris jaučiasi vienišas, nesuprastas ir yra ypatingas, tik pats to nežino: prislėgtą paauglį, neseniai išsiskyrusį policininką, drovią koledžo studentę. Daugiau jų niekas nebemato. Kas iš tiesų vyksta Sleido name? Tiems, kurie sužino, jau būna per vėlu…
Penkios aukos, padariusios tą pačią klaidą – atvėrusios mažas, juodas dureles ir įžengusios į Sleido namą. Penki pasakojimai, kuriuose atsiskleidžia visas rašytojo literatūrinis talentas: nepaprastai psichologiškai įtikinantis aukos liudijimas, vedantis vis labiau šiurpstantį skaitytoją į neišvengiamą pražūtį, penki skirtingi stiliai, kuriais autorius pasakoja, intriga, priverčianti sulaikyti kvapą iki pat galo – tai istorija, kurią parašyti galėjo tik Davidas Mitchellas.
„Augalai vyto, pienas rūgo, o vaikai beveik sulaukėjo, kol buvau visa panirusi į šiurpią Davido Mitchello Sleido namo magiją. Tai pašėlusiai išradingas, kraupus, anapusinis, bet kartu ir nuostabiai žmogiškas pasakojimas apie užkerėtą namą. Į jo gniaužtus ketinu sugrįžti dažnai.”
Gillian Flynn, bestselerio Dingusi autorė.