1617-ieji. Bajoras Juozapas Šemeta po ilgos ir varginančios kelionės iš Vilniaus panyra į Venecijos šurmulį. Miestas ant vandens jį keri lygiai taip pat, kaip ir anąsyk, prieš trisdešimtmetį, kai su kunigaikščiu Mikalojumi Kristupu Radvila Našlaitėliu išplaukė iš jo į Jeruzalę nenutuokdami, ar sveiki ir gyvi iš piligriminės kelionės grįš namo. Kas praėjus tiek metų Juozapą vėl atginė į Veneciją? „Senos istorijos, kuriose liko nepadėtas taškas“, – paslaptingai atsako smuklėje užkalbinusiems italams ir įsisuka į pavojų kupinų nuotykių virtinę. Juk meilė nugali viską?
„Sugrįžimas į Veneciją“ – romanas, nukeliantis į XVI–XVII amžių sandūrą ir pasakojantis apie stulbinančią kunigaikščio Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio kelionę nuo Nesvyžiaus iki Šventosios Žemės, apie užburiančią Veneciją ir neblėstančią meilę, be kurios pasaulis būtų pilkas ir nuobodus.
Dalia Smagurauskaitė – rašytoja, komunikacijos specialistė, keliautoja. Studijavo kultūros istoriją ir antropologiją, meno istoriją ir teoriją. Bendradarbiavo rengiant pilių ir dvarų atkūrimo projektus, TV dokumentikos ciklą apie kultūros paveldo restauratorių darbą, rašo didžiausiems naujienų portalams ir žurnalams. Aplankė penkiasdešimt šalių – nuo Europos iki Indijos, Saudo Arabijos ir JAV, dirbo dviejų kelionių žurnalų redaktore, moderuoja pokalbius su keliautojais. Šešerius metus gyveno Italijoje ir apie ją parašė dvi knygas, 2019-aisiais debiutavo nuotykių romanu „Madraso deimantas“. Daugiau apie autorę galite sužinote apsilankę interneto svetainėje www.smagurauskaite.lt.
***
„Rašytojas José Saramago sakė, kad „kelionė niekada nesibaigia, tik keliautojai baigiasi, bet net ir jie gali pasilikti atmintyje, prisiminimuose, pasakojimuose“. Šios knygos idėja ir gimė iš didelio noro priminti apie kunigaikštį Mikalojų Kristupą Radvilą Našlaitėlį ir jo kelionę, įkvėpti domėtis istorija ir atvira širdimi pažinti pasaulį.“ – Dalia Smagurauskaitė
„Mano, kaip istorikės profesionalės, lūkesčiai išpildyti. Gal net su kaupu. Įtraukiantis pasakojimas, keliantis gyvą domėjimąsi vaizduojamu laikotarpiu, o tai ir geriausias istorijos vadovėlis vargiai galėtų padaryti.“ – Profesorė Raimonda Ragauskienė