Susižavėjęs magine fantastika ir fantastine literatūra, Kristoferis Paolinis (Christopher Paolini) ėmė rašyti pirmąjį romaną „Eragonas“. Tuomet jam tebuvo penkiolika ir mokydamasis namie buvo ką tik baigęs vidurinę. Devyniolikos tapo „New York Times“ geriausiai parduodamų knygų autoriumi. „Paveldėjimas“ – ketvirtoji visame pasaulyje milžiniško populiarumo sulaukusio ciklo apie Eragono ir jo drakonės Safyros nuotykius nuostabioje Alagezijos karalystėje dalis. Ciklas lyginamas su J. R. R. Tolkieno knygomis ir visame pasaulyje mėgstamas ne tik vaikų ir jaunimo, bet ir suaugusiųjų.
Nuostabią Alagezijos karalystę kadaise valdė Drakonų Raiteliai – kilnūs riteriai, jodinėję ant drakonų. Jie prižiūrėjo šalį ir siekė, kad joje viešpatautų taika. Tačiau vienas jų – Galbatoriksas – po drakonės žūties iš sielvarto išprotėja ir, sudaręs sąjungą su Drakonų Raitelių priešininkais, sutriuškina Drakonų Raitelių ordiną ir tampa vienvaldžiu ir tironišku Alagezijos valdovu.
Mesti Galbatoriksui iššūkį likimas patiki Eragonui – paprastam valstiečių vaikui, girioje atsitiktinai suradusiam mėlyną akmenį. Greit paaiškėja, kad mėlynas akmuo – visai ne akmuo, o Galbatorikso ieškomas drakonės kiaušinis. Eragonui su iš kiaušinio išsiritusia drakoniuke pavyksta pasprukti nuo Galbatorikso, o sutiktas žynys papasakoja apie legendinius Drakonų Raitelius. Eragonas supranta, kad jam lemta tapti Drakono Raiteliu ir išvaduoti Elageziją.
Taip kadaise prasidėjo didžioji Eragono nuotykių kelionė.
Ankstesnėse ciklo knygose Eragonas ir jo drakonė Safyra augo, susipažino su keisčiausiais Alagezijos gyventojais – žyniais, elfais, nykštukais, vardenais, įgavo vis naujų galių ir palaikydami visus Alagezijos gyventojus, skriaudžiamus ir kovojančius su bendru priešu – Galbatoriksu ir jo bendrininkais, – narsiai kovėsi ne viename sunkiame mūšyje.
Tačiau šįkart Eragono ir Safyros laukia žūtbūtinė kova – jiems teks akis į akį stoti su pačiu Galbatoriksu. Eragonas ir jo drakonė privalės sukaupti visas jėgas – nes tik jie vieninteliai gali įveikti Galbatoriksą. Šįkart nuo jų narsos ir sumanumo priklausys visos karalystės likimas… Ir antros galimybės nebus..