Christopher Harris — Bizantijos eunuchas

pagal |

Christopher Harris — Bizantijos eunuchas

Serija: „Byzantine Trilogy #3“.

 

Erudicijos puota jūsų vaizduotei. Įžūlus, subtilus ir velniškai intriguojantis istorinis romanas.

-Independent on Sunday

Erezijų, aistrų, žmogžudysčių ir intrigų labirintas žiauriame ir spindinčiame Konstantinopolyje… Sveiki atvykę į IX-ojo amžiaus Bizantiją.

Žiūrėdamas į ją suvokiau, kad aš taip pat ne statula. Ar gali grynas grožis sukelti tokios belytės būtybės kaip aš susižavėjimą?

IX-ojo amžiaus Bizantija, kunkuliuojanti politinėmis ir religinėmis intrigomis. Nors imperiją silpnina erezijos, jai grasina barbarai, Konstantinopolio valdovai rūpinasi tik savimi. Ir nuožmus generolas, ir berniukas-imperatorius, ir pasaulietiškas patriarchas, ir prasčiokas uzurpatorius, ir vikingų kraujo turinti imperatorienė – visi kovoja dėl valdžios nė neįtardami, jog tikroji galia slypi kitur – suktų, ištvirkusių ir pavojingų rūmų eunuchų naguose.

Vieno įtakingiausių iš eunuchų atsiminimai prasideda tuomet dar jaunučio, nelaisvėje iškastruoto berniuko pardavimu Fotijui – garsiausiam tų laikų mokslo žmogui. Sąmokslai, apgaulės, manipuliacijos, žmogžudystės – visa tai rasite spalvingame, erudicija tryštančiame ir ne sykį šokiruojančiame pasakojime, kuriame puikiai dera Aristotelio, Platono ir kitų seniai užmirštų filosofų idėjos, pastebėjimai apie krikščionių ortodoksijos vystymąsi ir egzotišką eunuchų prigimtį, o istorinių asmenybių ir faktų gausa (pavyzdžiui, sužinosite, kaip bulgarams buvo sukurta naujoji abėcėlė, vėliau virtusi rusų kirilica) patenkins net išrankiausią žinovą.

Apie autorių

Christopheris Harrisas (g. 1951 m.) gimė Londone, yra aistringas istorijos, prancūzų virtuvės ir vynų gerbėjas. Neseniai jis užbaigė romaną „Žvėriškas menas, kuriame suderino visas savo aistras: tai knyga apie mokslą, meną, valgį ir… roplius.