Septyniolikmetė Frida sužino, kad serga sunkia akių liga ir nusprendžia nuo visko pabėgti. Nugvelbia iš mamos pinigų ir su InterRailo pasu vyksta į Italiją. Kol dar nevėlu, Frida nori pamatyti tai, kas gražiausia pasaulyje. Florencijoje ji susitinka meno mylėtoją devyniolikmetį Jakobą. Juodu leidžiasi į savitą kelionę, kurioje vaikinas išmoko Fridą naujomis akimis žvelgti į viską. Į meną, į save… ir palaipsniui į jį, Jakobą.
Bjørn Sortland puikiai išmano jaunuolių psichologiją, kuria intriguojantį, trilerį primenantį siužetą. Romane „Minutė tiesos“ daug jaunimui aktualių gyvenime klausimų ir galimų atsakymų. Tačiau greta vystomas itin svarbus meno pažinimo skatinimas. Menas, kultūrinis palikimas suveda jaunuolius, jis juos lydi viso pasakojimo metu. Tad kartu ši knyga yra tarsi savotiškas meno istorijos vadovas jaunimui.
Knyga „Minutė tiesos“ parašyta artima jaunimo bendravimui kalba, nevengiama jaunų žmonių tarpe vartojamo žargono. Savo turiniu knyga taip pat atitinka šiuolaikinio jauno žmogaus poreikį būti sudomintam. Tačiau nepasiribojama vien jaunimo problemų psichologine analize ar nelaimės eskalavimu, į sceną įvedamas menas. Toks siužetinis netikėtumas ir yra stiprioji, originalioji knygos dalis.