„Islandų pasakas ir sakmes“ sudaro 120 retų, anksčiau į lietuvių kalbą neverstų pasakų, perkeliančių skaitytoją į senovės islandų pasaulį – pilną pirmykštės magijos, valdomą gamtos jėgų ir apgyventą nežmogiškų būtybių.
Mįslingi gamtos reiškiniai ir gyvenimo įvykiai – žmonių, gyvūnų ar pastatų dingimai (o kartais tokie pat paslaptingi jų atsiradimai), vaidenimaisi, pranašingi sapnai, žmogaus protui nesuvokiami, nepaaiškinami dalykai įgauna naują pavidalą: visi šie paslaptingi, nekasdieniai įvykiai virsta pasakomis.
Keistame pasakų pasaulyje žmogus dažnai susiduria su kalnų dvasiomis elfais, nykštukais dvergais, milžiniškais troliais, vandenų gyventojais ir fantastiniais gyvūnais. Slibinai ir burtininkai, piktosios dvasios ir vaiduokliai šioje šalyje sutinkami kasdieniškiausiose situacijose. Daug pasakų skirta ir jūrai, be kurios neįmanoma įsivaizduoti Islandijos; be to, aprašomi ir tikrai gyvenę žmonės, kuriems teko patirti vienokių ar kitokių paslaptingų nutikimų ar atlikti žygdarbių.
„Islandų pasakos ir sakmės“ – rūsčios ir paslaptingos, atskleidžiančios ir iš kur kilo šalies pavadinimas, ir kaip atspėti dievų mįsles, ir kokia žolelė reikalinga, norint tapti nematomu. Ir tai, kad baltieji lokiai iš tiesų yra užkerėti žmonės… Visos jos – tarsi dar nepravertas langas į senovinį nepažįstamą pasaulį su savais įstatymais ir personažais.