Vladimiras V. Putinas apstulbino pasaulio lyderius, paneigė jų išankstines nuostatas ir įvarė į kampą neprognozuojamu elgesiu. „Putino paslaptis“ veda skaitytojus per Vladimiro Putino, Forbes žurnalo paskelbto įtakingiausiu 2013 m. pasaulio žmogumi, Rusiją. Tai naujojo feodalizmo pasaulis, kur iPad, narystė Pasaulinėje prekybos organizacijoje ir Brioni verslo kostiumai slepia iš viduramžių perimtą valdžios struktūrą, kur monarchas laikomas tiek pat dievišku, kiek demonišku, kur žmogaus turtai priklauso nuo artimumo Kremliui, kur didžiulė gyventojų masė gyvena pavojingoje ramybėje, nutraukiamoje maišto protrūkių. Iš kur atsiranda tokia valdžia? Atsakymas, anot A. Arutunyan, yra ne lyderio asmuo, o žmonės: nuo skurstančio darbininko, kuris kreipiasi tiesiai į Putiną prašydamas pagalbos, iki verslininkų, saugumo pareigūnų ir dažnai neveiksnios vyriausybės narių, kurie tikisi iš šalies vadovo nurodymų ir apsaugos.
Laisvai rusiškai kalbanti JAV žurnalistė išvažinėjo Rusiją skersai išilgai ir ėmė interviu iš oligarchų ir policininkų, popų ir politikų, eilinių piliečių. Jos knyga yra gyvas, akis atveriantis tyrimas, kaip mitų, valdžios ir netgi religijos sintezė sukūrė meilės ir neapykantos santykį tarp rusų ir Vladimiro Putino.
Annos Arutunyan (g. 1980 m.) straipsniai spausdinti USA Today, The Christian Science Monitor, The Nation, Foreign Policy in Focus ir 2014 m. uždarytame The Moscow News, kur ji dirbo redaktore ir vyriausiąja korespondente. Amerikoje augusi ir mokslus baigusi žurnalistė yra 2009 m. išleistos knygos „Žiniasklaida Rusijoje“ autorė ir knygos „Laisvė, represija ir privati nuosavybė Rusijoje“ (2013 m.) bendraautorė. Apie Rusijos valdžią A. Arutunyan skaito paskaitas Tamperės universitete Suomijoje ir Mičigano valstybiniame universitete. Nuo 2002 metų žurnalistė dirbo Maskvoje, vienoje iš paskutinių objektyvių žiniasklaidos priemonių, kuri buvo priversta užsidaryti, nes nešoko pagal Kremliaus dūdelę.