„Priešybių santuoka“ – intriguojanti istorija apie uždraustą meilę tropinėje Šventojo Tomo saloje ir nepaprastą moterį, davusią gyvybę impresionizmo tėvui, dailininkui Kamiliui Pisaro.
Devyniolikto amžiaus pradžia. Idiliškoje Šventojo Tomo saloje auganti Rakelė svajoja apie gyvenimą tolimajame Paryžiuje. Didžiausia mergaitės paguoda – tarnaitės Adelės tikėjimas globotinės stiprybe ir tvirta, visą gyvenimą trukusi draugystė su Adelės dukra Žestina. Mat mergaitės motina, nedidelės žydų bendruomenės ramstis, niekada neatleido dukrai už sudėtingą charakterį ir atsisakymą gyventi pagal taisykles.
Rakelei atrodo, tarsi gyvenimas ima byrėti į šipulius: stengdamiesi išgelbėti verslą, tėvai ją ištekina už našlio su trimis vaikais. Vis dėlto nutinka tai, ko niekas nesitiki. Vyrui staiga mirus ir iš Prancūzijos tvarkyti palikimo reikalų atvykus patraukliam ir daug jaunesniam jo sūnėnui Frederikui, Rakelė, bėgdama nuo asmeninės tragedijos skausmo, užmezga lemtingą meilės ryšį. Niekindama skandalą, kurį įplieskė jų santykiai, laikyti anais laikais labai nederamais, Rakelė nepaiso bendruomenės ir sinagogos nepritarimo, net jei tai paveiks visą jos šeimą, įskaitant mylimiausią sūnų, tapsiantį vienu didžiausių Prancūzijos menininkų.
Poetiška kalba, egzotiškais vaizdais ir filosofinėmis įžvalgomis „Priešybių santuokoje” atgaivinama įstabi Rakelės ir Frederiko santuokos istorija, subtiliai primenanti, kokia nepaprastai sudėtinga ir nepaklūstanti jokioms taisyklėms yra žmogaus širdis.