Satoshi Kanazawos (Londono ekonomikos ir politikos mokykla) ir Alano S. Millerio (iki mirties dirbo Hokaido universitete) knyga „Kodėl gražiems gimsta mergaitės“ skirta evoliucijos psichologijai.
Tarptautinį pripažinimą pelnę šios srities mokslininkai nagrinėja žmogaus prigimtį ir… atsako į daugelį iš pirmo žvilgsnio nepaaiškinamų klausimų.
Kodėl vyrams patinka blondinės didelėmis krūtimis?
Kodėl vyrai dažniau nusikalsta?
Kodėl išsiskyrusių tėvų dukterys subręsta anksčiau?
Kodėl gražūs žmonės dažniau susilaukia dukterų, o sūnus auginančios šeimos rečiau skiriasi?
Dėsniai, kuriais S. Kanazawa ir A. S. Milleris grindžia savo tyrimą – žiaurūs ir neturintys nieko bendra su etinėmis ar moralinėmis mūsų nuostatomis. Daug kas šioje knygoje gali erzinti ir piktinti arba… juokinti. Tačiau čia neabejotinai rasite visiškai netikėtus atsakymus į daugelį gyvenimo klausimų.
Žmogaus prigimtis, pasak autorių, – ir individuali, ir universali. Mūsų, kaip ir kiekvienos gyvūnų rūšies, elgesį lemia bendri dėsniai.
Todėl evoliucinė psichologija gali paaiškinti, kodėl moterys yra gražesnės už vyrus, kodėl vyrai iš prigimties yra poligamiški, o moterims, pasirodo, tai labai naudinga, kodėl tiek mokslininkai, tiek ir nusikaltėliai po vedybų praranda savo „varomąją jėgą“, vienus skatinusią kurti, o kitus – nusikalsti.
Remdamiesi evoliucine psichologija, autoriai suprantamai ir patraukliai aptaria įvairias kasdienio mūsų gyvenimo sritis: seksualinius santykius ir partnerystę, santuoką, šeimos gyvenimą, nusikaltimus, ekonomiką, politiką ir religiją.