„New York Times” bestseleris „Liūtai mūsų svetainėse” išsamiai nušviečia, kaip katės, mėgstamiausios žmonių kompanionės, užkariavo pasaulį ir mūsų širdis. Naminės katės valdo miegamuosius ir skersgatvius, atšiaurias Antarktidos salas, net kibernetinę erdvę. Ir, priešingai nei šunys, žmonėms neteikia jokios praktinės naudos. Deja, katės iš tikrųjų visai nekompetentingos pelių gaudytojos ir dabar kelia grėsmę daugeliui ekosistemų. Ir vis tiek mes jas mylime.
Lengvai skaitoma ir švelnaus humoro kupina Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga „Liūtai mūsų svetainėse” – tai kelionė, kurios metu susipažinsite su pasaulio istorija, gamtos mokslu ir popkultūra, susitiksite su veisėjais, aktyvistais ir mokslininkais, kurie pašventė savo gyvenimą katėms. Autorė lankėsi laboratorijose, kur žmonės tyrinėja pirmosiose žmonių gyvenvietėse rastus katinių šeimos žinduolių kaulus, keliavo per Floridos dykumą, ieškodama naminių kačių, laisvėje tapusių medžiotojomis, viešėjo pas Lil Bubę, vieną garsiausių pasaulio įžymybių, kuri, lyg tyčia, yra katė „Žavinga” („Richmond Times-Dispatch”) ir „linksma” („The Seattle Times”) autorė parodo, kaip šios smulkutės katinių šeimos atstovės pasinaudojo savo ryšiais su žmonėmis ir tapo vienu galingiausių gyvūnų planetoje. „Gyvai pasakodama, autorė nuo evoliucijos mokslo klausimų pereina prie populiariosios kultūros („The Baltimore Sun”) ir padeda mums suprasti, kad tinkama reakcija į kates – ne „utiutiu”, bet pagarbi baimė.
Knygoje „Liūtai mūsų svetainėse” autorė rafinuotai ir subtiliai žaisdama žodžiais derina tris dalykus: kačių evoliucijos istoriją, papildytą ekologijos problemomis ir šiuolaikinės kultūros memais; evoliucijos mokslas čia pristatomas todėl, kad tai susiję su mūsų nuostabių kačių kilme ir tuo, kuo jos tapo. Interneto užkariavimas rodo gilų ir stiprų žmonių domėjimąsi mėgstamiausia namų kompanione… Kartais vargu ar ryžtumėmės vartoti žodžio „genialus”, bet Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga tikrai patenka į šią kategoriją.
— Huffington Post