Kaip Silicio slėnio lyderių, JAV laivyno „ruonių“ ir prieš srovę einančių mokslininkų kuriami metodai gali iš pagrindų pakeisti mūsų produktyvumą ir gyvenimo kokybę
CNBC ir žurnalo „Strategy+Business“ Geriausia metų verslo knyga
Įvykių, apie kuriuos rašoma knygoje, šerdyje glūdi mitas apie Prometėją – pirmąjį maištingą išsišokėlį, pavogusį iš dievų ugnį ir pasidalijusį ja su žmonija. Prometėjas pavogė ne šiaip kokią degtukų dėžutę, o galią pradėti civilizaciją: kalbą, meną, mediciną ir technologiją. Dzeusas, įsiutęs, kad mirtingieji nuo šiol turės tokią pat galią kaip dievai, prirakino Prometėją prie uolos ir liepė ereliams visą amžinybę kapoti jo vidurius.
Bėgant amžiams, pasakojimas apie Prometėją kartojasi. Paprastai maištininkas pavagia iš dievų ugnį (tai gali būti galingas šventas ritualas, eretiškas naujas šventraštis, nedaugeliui žinoma dvasinė metodika ar slaptos technologijos) ir pasidalija ja su pasauliu.
„Pavogti ugnį“ yra pasakojimas apie visiškai naują prometėjiškų išsišokėlių padermę: Silicio slėnio vadovus, JAV specialiųjų pajėgų karius, pramuštgalvius mokslininkus, ir dar daugiau – tuos, kurie, pasitelkę ekstazės techniką, keičia sąmonę ir didina produktyvumą.
Knygos autoriai tyrinėja ir aprašo potyrį, kurį vadina tėkme (flow). Tai optimali sąmonės būsena, kurią pasiekę jaučiamės geriausiai ir esame produktyviausi, kai taip susikaupiame, kad visa kita, regis, pradingsta. Veiksmai ir sąmonė kone susilieja, o produktyvumas – ir mentalinis, ir fizinis – viršija visus rodiklius. Dėl mokslo ir technologijų pažangos galime pasiekti bene prieštaringiausią ir prasčiausiai ištirtą sritį mūsų istorijoje – žmonių potyrių ribas, kurios iki šiol buvo sunkiai prieinamos, ir pergalvoti, kaip galėtume gyventi turtingesnį, našesnį ir daugiau pasitenkinimo teikiantį gyvenimą.
Tai žmonijos galimybių perversmas.
O jūs rankose laikote knygą apie šį perversmą.
***
Stivenas Kotleris (Steven Kotler) yra „New York Times“ bestselerių autorius, daugybę apdovanojimų pelnęs žurnalistas ir vienas „Flow Genome Project“ steigėjų. Tarp jo knygų rasite ir šiuos darbus: „Tomorrowland“, „Bold“, „The Rise of Superman“, „Abundance“, „A Small Furry Prayer“, „West of Jesus“ ir „The Angle Quickest for Flight“. Jo kūriniai išversti į keturiasdešimt kalbų, o straipsniai išspausdinti daugiau nei 80 leidinių, tarp jų „New York Times Magazine“, „Atlantic Monthly“, „Wired“, „Forbes“ ir „Time“.
Džeimis Vylas (Jamie Wheal) – gerai žinomas aukščiausio produktyvumo ir lyderystės ekspertas, jo specializacija – neurologija ir tėkmės būsenų taikymas. Jis patarinėjo daugybei organizacijų ir žmonių, nuo JAV Laivyno karo koledžo iki Specialiųjų operacijų vadovybės, „Red Bull“ atletų, „Google“, „Deloitte“ ir „Young Presidents’ Organization“ vadovų ir geriausių profesionalių JAV bei Europos sporto komandų savininkų. Džeimis – paklausus kalbėtojas ir patarėjas geriausiems įvairių sričių atstovams, o jo darbai spausdinami antologijose ir recenzuojamuose akademiniuose žurnaluose.
***
„Stevenas ir Jamie’is puikiai sugebėjo suderinti pažadus, pavojus ir pamokas, kaip pasiekti aukščiausias sąmonės būsenas – tokias, kaip „tėkmę“. – Timas Ferrissas, tarptautinio bestselerio „Titanų įrankiai“ autorius
„Stulbinanti ekskursija keliu, vedančiu nuo sekso ir narkotikų iki tyrimų ir plėtros.“ – Financial Times
„Kruopščia analize pagrįsta ir novatoriškai patiekta „Pavogti ugnį“ yra ne tik antrojo psichodelinio perversmo (kuriam nebūtini narkotikai) biblija, bet ir žinynas, kaip daugiau gauti iš savo kūno, iš savo proto – ir kaip pasiekti daugiau laimės.“ – Neilas Straussas, „New York Times“ bestselerio „The Game“ autorius
„Pavogti ugnį“ išdėstyta, kaip būtent „nulaužti“ savo smegenis… Kotleris ir Whealas atriekė geroką nežinomybės gabalą. Jei jus bent kiek domina, kaip veikia jūsų protas, perskaityti šią knygą privaloma!“ – Salimas Ismailas, Vienovės universiteto įkūrėjas ir vykdomasis direktorius bei bestselerio „Exponential Organizations“ autorius