„Mes visi kilę iš vaikystės”, – rašė vienas žymus prancūzų rašytojas ir lakūnas. Vis dėlto, prieš tapdami savarankiškais, vargiai galime išsiversti be suaugusiųjų pagalbos. Savo naujojoje knygoje Liuda Petranovskaja, remdamasi moksline prieraišumo teorija, lengvai ir suprantamai pasakoja apie tėvų vaidmenį vaiko gyvenime: „Kaip priklausomybė nuo suaugusiųjų ir bejėgiškumas virsta brandumu ir kaip tėvų meilė bei rūpestis bėgant metams suformuoja paslaptingą ramstį, į kurį tarsi į strypą įsitveria vaiko asmenybė.” Perskaitę knygą ne tik sužinosite, kas iš tiesų slepiasi už vaikų „kaprizų”, „lepumo”, „agresijos”, „sunkaus charakterio”, bet ir suvoksite, kaip padėti vaikui, kad jis augtų ir vystytųsi nešvaistydamas jėgų kovai dėl jūsų meilės.
Prieraišumas – gyvybiškai svarbus ir maksimaliai reikšmingas poreikis. Be jo neišgyvenama!
Naujoji knyga bus naudinga ne tik jaunoms mamoms ir tėčiams, tačiau ir tiems, kurie nori permąstyti santykius su jau užaugusiais vaikais bei su savo pačių tėvais. Perskaitę šią knygą, jūs rasite raktą, padedantį suvokti savo charakterio ypatybes.
Kai jūs geriau pažinsite savo vaiką, kurti su juo santykius bus paprasčiau. Atsakymai į pačius sudėtingiausius klausimus slypi būtent šioje knygoje. Ar reikia pradėti ugdyti mažylį kiek įmanoma anksčiau, o gal leisti įvykiams tekėti savo vaga? Leisti mažylį į darželį ar palikti jį močiutės/auklės priežiūrai? Ar bausti jį, kai prašo mokytojas ir ar tai turi prasmę? Ar duoti paaugliui taip trokštamą laisvę? Ir galiausiai, kaip išsaugoti santykius su vaiku, kai jis jau suaugęs žmogus?
Liuda Petranovskaja – įžymi psichologijos pedagogė, knygų serijos „Kaip elgtis, jeigu…” autorė. Dėl praktinio pritaikymo Liudmilos Petranovskajos knygos tapo nenuginčijamais bestseleriais tarp populiarios vaikų auklėjimui skirtos mokslinės literatūros.