Švedų rašytojo Fredriko Backmano romano „Lokių miestas“ veiksmas vyksta išgalvotame Björnstade, Švedijos šiaurės gilumoje pasislėpusiame depresyviame miestelyje. Už miestelio nebėra nieko, tik neįžengiami miškai.
Kadaise Lokių miestas buvo gyvas, čia virė gyvenimas, o dabar klesti bedarbystė ir beviltiškumas. Vienintelė vietos gyventojų atgaiva ir viltis yra vietinis jaunimo ledo ritulio klubas, kadaise užėmęs antrą vietą šalies čempionate.
Ledo ritulys Björnstade yra daugiau nei tik sportas – dėl jo užverda rimtos aistros, aplink jį pinasi įvairūs interesai, nuo jo priklauso žmonių likimų dėlionės. Diena, kai „Lokių miesto“ komanda nugalėjo ketvirtfinalio rungtynėse, tapo laimingiausia miestiečiams, klubo vadovams, komandai ir jos kapitonui. Bet penkiolikmetei Majau Erikson ir jos tėvams ji tapo pačia baisiausia diena, apvertusią aukštyn kojom visą jų gyvenimą. Dabar Fredriko Backmano herojams, visiems miestelio gyventojams teks padaryti moralinį sprendimą ir atsakyti į klausimą – kiek tu pasiryžęs sumokėti už pergalę?
Kritikai teigia, kad 2016-ais išleistas romanas „Lokių miestas“ yra rimčiausia iš visų iki šiol parašytų Fredriko Backmano knygų. Ji yra pirmoji iš besivystančio romanų ciklo – antrasis ciklo romanas Švedijoje buvo išleistas 2017-ais metais. Teises į ciklą nusipirko HBO ir pagal 2019-ais metais pradėtas kurti serialas.
Fredrikas Backmanas (1981) – švedų rašytojas ir tinklaraštininkas. Gimė Stokholme, užaugo Helsingborge. Studijavo teologiją, bet mokslus metė. Dirbo sunkvežimio vairuotoju. 2006 m. pradėjo rašyti straipsnius laikraščiui Helsingborgs Dagblad, o nuo 2007 m. pavasario – Stokholme įsikūrusiam Moore žurnalui. Po pusantrų metų jis tapo laisvai samdomu „freelanceriu“.
2012 metais Fredrikas Backmanas debiutavo kaip rašytojas – tą pačią dieną buvo išleistos dvi jo knygos – „Gyveno kartą Uvė“ („En man som heter Ove”) ir „Dalykai, kuriuos mano sūnus turėtų žinoti apie gyvenimą“ („Saker min son behöver veta om världen”).
2013 m. rugsėjo mėn. pasirodė jo trečioji knyga „Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo“ („Min mormor hälsar och säger förlåt“). Po metų pasirodė romanas „Čia buvo Brita Marija“ („Britt-Marie var här“). Visų Backmano knygų skiriamasis bruožas – puikus humoras ir gyvenimiška išmintis.
Iš švedų kalbos vertė Virginija Jurgaitytė