„Neįtikimas paradoksas: gydytojo profesija taip nužmogina, bet ją taip didžiai vertina visuomenė.”
Samuelis Shemas (tikroji pavardė Steve’as Bergmanas) studijavo mediciną Harvarde ir Oksforde, o 1978 m. išleido autentiška patirtimi Bostono ligoninėje paremtą romaną „Dievo namai”.
Romanas, iš pradžių sutiktas mirtina tyla, netruko sukelti tikrą nuomonių audrą ir virto milijoniniu bestseleriu Amerikoje ir Europoje. „Dievo namai” – amerikiečių literatūros klasika, ir tūkstančiai medikų sako: „Neperskaitęs šios knygos, negali stoti į medicinos mokyklą, o įstojusiems (vis dėlto) ji – medikų biblija”.
Tai knyga, demitologizuojanti šiuolaikinę mediciną ir atskleidžianti operacinių užkulisius. Tai gilus pjūvis, kartu – labai juokingas, jaudinantis pasakojimas apie gydytojų internų pirmuosius savarankiško darbo metus. Internai iš studijų viršūnės nusileidžia į ligoninių apačias; jie įsivaizdavo esą visagaliai, o palūžta susidūrę su neįsivaizduota realybe. Ir gydytojai, ir ligoniai tampa aukomis imperatyvo: „Kas gali būti daroma, turi būti daroma, nes tą galima padaryti”.
S. Bergmanas po „Dievo namų” triumfo išėjo į viešumą, skaitė paskaitas tema „Kaip išlikti žmogiškam medicinoje” ir iki šiol audrina visuomenę atviru požiūriu į gydymo etikos problemas, gydytojo ir paciento santykius. Pastaraisiais metais skaito psichiatrijos kursą Harvarde, dirba praktinį darbą (specializuojasi gydyti alkoholikus) ir kartu su žmona rašo itin populiarias pjeses teatrui „off-Broadway”. Apie save sako: „Didžiausia dovana, kokią esu gavęs kaip rašytojas, yra gebėjimas priversti juoktis”.