Šlamšto rankiotojas ir nuolat vietinėje kavinukėje besilankantis keistuolis Hadis iš griuvėsiais ir nuolaužomis nusėtų JAV okupuoto Bagdado gatvių surenka žmonių kūno dalis ir jas susiuva į vieną lavoną. Jo tikslas, bent jau pats taip teigia, kad valdžia atskiras kūno dalis pripažintų kaip žmones ir tinkamai palaidotų. Tačiau lavonui staiga dingus per miestą nusirita šiurpių žmogžudysčių banga ir pasipila pranešimai apie klaikiai atrodantį nusikaltėlį, kurio nepakerta kulkos. Hadis greitai supranta sukūręs pabaisą, kuriai reikia žmonių kūno dalių, idant išgyventų; iš pradžių – prasikaltusių žmonių, vėliau – bet ko, kas tik pasitaiko jos kelyje.
Premijas jau laimėjęs romanas parašytas Naujosios Bagdado literatūros žvaigždės (The New York Times) „Frankenšteinas Bagdade“ atspindi siurrealią šiuolaikinio Irako realybę – įtampos kupiną siaubą, persipynusį su juoduoju humoru.
Ahmed Saadawi – Irako poetas, romanų ir scenarijų autorius, dokumentinių filmų kūrėjas. Pirmasis autorius iš Irako, laimėjęs Tarptautinę arabų grožinės literatūros premiją; ją laimėjo 2014 m. už Frankenšteiną Bagdade; knyga taip pat apdovanota Didžiąja Prancūzijos akademijos fantastikos premija. 2010 m. autorius išrinktas į Beirut39 sąrašą, kaip vienas iš 39-ių geriausių rašytojų arabų kalba, jaunesnių nei 39-eri metai. A. Saadawi (Sadauis) gimė 1973 m. Bagdade, kur iki šiol gyvena.
„Išskirtinis kūrinys, kuris, deja, kažin ar kada nors praras kasdienį aktualumą. Siurrealu, grubu, kandu. Tikslus Vidurio Rytų sektantiškumo ir geopolitinio nemokšiškumo portretas, absurdo žanro pasakėčia su moralu ir siaubo fantastikos kūrinys. Keistas, žiaurus, piktdžiugiškai linksmas.”
Sara Peri, The Guardian
„Šis makabrišku humoru persmelktas romanas atskleidžia keistą ir neįprastą šiuolaikinio Bagdado realybę . Reikšmingas politinės literatūros kūrinys iš Irako.”
The Week
„Ši įgudusios rankos parašyta grožinės literatūros knyga genialiai supina absurdišką siaubą su kandžiai linksma gyvenimiška satyra karo draskomame mieste. Nepastebimai ir sklandžiai pereinama nuo siurrealizmo prie intensyvaus realizmo ir vėl grįžtama. Neįtikėtinai plataus užmojo ir išradingai pateiktas kūrinys.”
Irish Times
Tarptautinės arabų grožinės literatūros premijos laureatas!
Didžiosios Prancūzijos akademijos fantastikos premijos laureatas!