Daugelio šalių liaudies medicina vertina šias skaisčiažiedes gėles, nes jos geba įveikti daug įvairių sveikatos bėdų. Lietuvoje, kaip ir kaimyniniuose kraštuose, ne tik kaimo išminčiai, bet ir dažna močiutė žinojo, kad medetkos padeda išgydyti burnos ertmės ir gerklės ligas, įskaitant parodontozę. Medetka yra pirma vaistažolė, rekomenduojama sunkiai menopauzę išgyvenančioms moterims, venų uždegimui malšinti, gydyti opoms, žaizdoms, pūliniams, votims, smarkiems sumušimams, malšinti mastitui. Jų tepalu tinka tepti alerginių bėrimų vietas, nudegimus, šviesinti pigmentines dėmes.
Žinovai medetkų žiedų nuovirais nuo seno gydo nesveikuojančias kepenis ir blužnį, jie švelnina skrandžio spazmus, gelbsti įsismarkavus skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opai, gastritui, išryškėjus rachitui, skrofuliozei. Nepamainoma ši vaistažolė ir kamuojamiems venų varikozės, hemorojaus.
Lietuvių liaudies medicina medetkai tradiciškai priskiria priešvėžines galias. Ir kitose šalyse seniausiai žinoma, kad besigrumiančiam su onkologine liga medetkos yra stebuklingai veiksminga pagalbinė priemonė. Brazilai ją netgi vadina „vėžį nugalinčia žole“.
Ypač naudinga medetka dar ir todėl, kad yra viena iš saugiausių vaistažolių, beveik neturinti šalutinio poveikio, todėl tinkanti ir vaikams.