– Liepsnos… Šarvuoti graikai… Moteris, tokia graži, kad ji turėjo būti Afroditė…
Helenė yra didingiausias dievų kūrinys, kada nors paleistas ant Motinos Žemės.
Mano tėvui ji buvo Lemtis.
Rašytoja Colleen McCullough (g. 1937 m. ) – viena žymiausių visų laikų australių. Jai suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas.
Milijoniniais tiražais visame pasaulyje leidžiamo romano “Erškėčių paukščiai” autorei pavaldus kiekvienas žanras. “Giesmė apie Troją” – C. McCullough sukurta istoriškai tiksli ir meniškai įtaigi žymiojo Trojos karo ir Trojos žlugimo versija.
Šiai istorijai – trys tūkstančiai metų. Tai pasakojimas apie Trojos karą, apie kovą dėl grožio ir meilės. Apie karą, tarp dievų, kentaurų, karalių ir didvyrių, karą, kuris mūsų sąmonėje nušviestas aistros, išdavystės, gudrumo ir keršto šviesa. “Giesmė apie Troją” – pasakojimas apie Helenę ir Parį, kurių aistra dvi galingas tautas nuvedė myriop.
Tragiška ir siaubinga žmogiškoji drama atsiveria mums prieš akis: kaip gyva išlyla kerinčio grožio Helenė, pirmą kartą pasirodanti knygos puslapiuose kaip aikštinga paauglė, kurios meilė Pariui veda ją link savo vyro karaliaus Menelajo išdavystės ir galiausiai pražudo Troją. Galingasis karalius Agamemnonas, ambicinga jo žmona Klitemnestra ir jauna meilužė Kasandra. Klastingas ir vyriškas Odisėjas, pasmerktas dvidešimčiai ilgų klajonių metų, narsusis Achilas, persekiojamas išprotėjusios savo motinos šešėlio, ir daugybė kitų trojėnų ir achajų vaidina amžiną meilės ir keršto dramą.
Kiekvienas veikėjas – savitas ir įsimenantis; kiekvieno jų balsas – individualus. Kiekvienas jų pasakoja savą Trojos karo versiją, o skaitytojas, supindamas pasakotojų balsus į vieną, regi visą paveikslą: žiaurų, kruviną, aistringą ir nepaprastai įtraukiantį. Trojos karas – tai amžina istorija, kuri nepaliauja jaudinti ir žavėti mūsų iki šių dienų.