Stephen E. Ambrose — Karo vilkai

pagal |

Stephen E. Ambrose — Karo vilkai

Serija: „II Pasaulinis karas #49“.

Amerikiečių istorijos profesorius Stephen E. Ambrose bestseleryje „Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“ pasakoja apie vyrus, kurie Antrojo pasaulinio karo metu įėjo į istoriją. Tai pasakojimas apie amerikiečių armijos 506-ąjį desantininkų pulką, priskirtą prie 101-osios aviacijos divizijos. Pulkas buvo išlaipintas Normandijos šturmo metu ir D dieną įvykdė herojišką žygį bei patyrė daugybę netekčių.

Knygoje minimi parašiutininkai buvo eksperimentinis oro desanto pulkas suformuotas 1942-tais metais. Jų užduotis – šokti iš C-47 transportinių lėktuvų į priešišką teritoriją. Būrys buvo visapusiškai treniruojamas Džordžijoje, kur tapo nepriekaištingos fizinės formos. Per Normandijos šturmą, divizijos užduotis buvo atlaisvinti priėjimą prie vandens, kur netrukus turėjo išsilaipinti jūrų pėstininkai. Šturmo metu divizija patyrė itin didelių nuostolių, tačiau operacija laikoma sėkminga. Autorius knygoje rašo ir apie kitas būrio užduotis įvykdytas iki pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Knygoje „Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“ istorikas pasakoja ne tik apie mūšių eigą, bet ir piešia parašiutininkų – gyvų žmonių – portretą. Jie buvo grubūs, įtarūs, nepasitikintys ir depresijos paveikti vaikinai. Kariai gėrė per daug vyno, plėšė per daug vokiškų fotoaparatų ir laikrodžių. Tačiau kartu mokydamiesi ir kovodami jie išmoko nesavanaudiškumo bei rado artimiausią broliją, kokią jie kada nors žinojo. Vyrai suprato, kad tie, kurie myli gyvenimą, kare nepagailės savo gyvybės už brolį.

„Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“ – istorija apie kovotojus vyrus, apie skausmą, baimę, karo žiaurumus, draugystę, atsidavimą ir pasiaukojimą.

Stephen E. Ambrose gimė 1936-tais metais, JAV. Jis buvo istorijos profesorius, rašytojas, biografas, sukūręs JAV prezidentų Dwight D. Eisenhower ir Richard Nixon biografijas.
Stephen E. Ambrose daugybę metų dirbo Naujojo Orleano universiteto istorijos profesoriumi. Autorius parašė dvidešimt penkias istorines knygas ir buvo apdovanotas keliomis literatūrinėmis premijomis. „Karo vilkai“ – žinomiausia autoriaus knyga. Papildomai ją išgarsino ir Steven Spielberg bei Tom Hanks kurtas, to paties pavadinimo, miniserialas. “Karo vilkai“ buvo nominuoti 19-ai „Emmy„ apdovanojimų ir laimėjo 6-is iš jų. Taip pat serialas buvo apdovanotas Auksiniu gaubliu.

Iš anglų kalbos vertė