Vytautas Ažušilis — Finansininkas

pagal |

Vytautas Ažušilis — Finansininkas

Serija: „Išlikimas #2“.

„Finansininkas” savarankiška autoriaus sumanytos trilogijos „išlikimas” antroji knyga, (pirmoji – „Buhalteris” 2004 metai) kurioje toliau pasakojama apie keturių tomų romano „Auksinis Sakalas” apdovanoto amerikos lietuvių Jūratės ir Edvardo Šulaičių literatūros fondo 2003 metais premija, pagrindinio veikėjo Sakalo tolimesnį likimą. Baisūs sukrėtimai ir artimųjų netektis paveikia Sakalo gyvenimą. Drąskomas prieštaringų jausmų, slegiamas praeities ir pasitaikančių nesėkmių jis kabinasi į gyvenimą ir siekia pripažinimo. Persekiojamas okupantų, balansuodamas tarp nuopolio ir prisikėlimo, nepraranda vilties ir atkakliai skinasi kelią į ateitį, kovoja dėl užsibrėžto tikslo – tėvynės laisvės. 
„Finansininkas” tai devintoji Vytauto Ažušilio knyga. Labiausiai skaitoma autoriaus knyga tai amerikos lietuvių Jūratės ir Edvardo Šūlaičių literatūros fondo 2003 metų premija apdovanotas keturių tomų romanas „Auksinis Sakalas” 2001 – 2002 metai. Labiausiai perkama knyga – romanas „Buhalteris” 2004 metai. Trilogijos „Išlikimas” antroje knygoje „Finansininkas” rašytojas pasakoja apie tolimesnius pagrindinio herojaus Sakalo išgyvenimus, sunkų kelią į pripažinimą. Vingiuotame jo gyvenimo kelyje pasitaiko daug kliūčių, tačiau jam pavyksta prisikelti ir toliau tęsti kovą už teisę gyventi ir būti laisvam.
Trilogija „Išlikimas” susideda iš šių knygų: 
Pirmoji knyga-  „Buhalteris” – pirmoji dalis „Ieškojimai”, antroji dalis – „Sėkmės pradžia”, trečioji dalis – „Kritimai”, 2004 metai; 
Antroji knyga – „Finansininkas”, pirmoji dalis – „Pripažinimas”, antroji dalis – „Nuopolis”, trečioji dalis – „Prisikėlimas”, 2005 metai;
Trečioji knyga – „Mokslininkas”, pirmoji dalis – „Pirmieji žingsniai”, antroji dalis – „Įsitvirtinimas”, trečioji dalis – „Laisvės kaina”, 2006 – 2007 metai.