Philippe Delerm — Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumai

pagal |

Philippe Delerm — Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumai

Philippe’as Delermas (g. 1950) gyvena Normandijoje, yra išleidęs 10 knygų, už „Pirmą gurkšnį” pelnė Grandgousier premiją, šis romanas tapo Prancūzijoje bestseleriu, išleistas 110 000 egz. tiražu, pakartotas 23 kartus. Tačiau kad ir kokio pasisekimo sulaukęs, Ph. Delermas neketina atsisakyti literatūros mokytojo darbo, nes tai „leidžia abiem kojom stovėti ant žemės, ypač prieš paauglius”.
Ši knyga tiems, kurie gyvena kartodami sau: „Gyvenime, aš jus myliu!” Ph. Delermas, giedras ir laisvas, įprastus kasdienius veiksmus paverčia mažais malonumais, mažais džiaugsmais, mažomis laimėmis. Laimė pagal Ph. Delermą — tai beveik niekas. Trumpos akimirkos, malonūs momentai. Klajodamas su šiuo autoriumi, jautiesi gerai, jautiesi laisvas, jauti, kad gyveni.
Ph. Delermas moko džiaugtis mažomis laimėmis, atrasti gyvenime mažus malonumus, įvertinti akimirkos žavesį. Jau treji metai „Pirmas gurkšnis alaus” — prancūzų mėgstamiausia knyga, leidžiama milžiniškais tiražais ir nenusileidžianti iš bestselerių sąrašo viršaus.
Ph. Delermas nepažįsta nei nuobodulio, nei apatijos, su juo niūriausias lietus tampa mielas ir linksmas, o nešvari ir šalta telefono kabina — pašto karveliu, nešančiu meilės žinią. Tai knyga apie kasdienybės poeziją. Ar ne todėl jau treji metai prancūzai nesiskiria su ja?

(Visited 13 times, 1 visits today)