Julie Schwietert Collazo & Lisa Rogak — Popiežius Pranciškus. Savais žodžiais

pagal |

Julie Schwietert Collazo & Lisa Rogak — Popiežius Pranciškus. Savais žodžiais

Knygoje „Popiežius Pranciškus. Savais žodžiais“ – popiežiaus Pranciškaus mintys įvairiais klausimais. Tai puiki galimybė geriau pažinti naująjį žmonių jau pamiltą popiežių. Knyga įkvėps naujai pažvelgti ir į savo gyvenimą.

Nusižeminimas ir troškimas bendrauti su žmonėmis naujajam Katalikų Bažnyčios popiežiui jau pelnė daugelio žmonių meilę.

Popiežius Pranciškus skaldo anekdotus, nebijo prisipažinti, kad mėgsta tango ir nuo vaikystės yra ištikimas vienam Buenos Airių futbolo klubui, nesidrovi savo šalies vadovams užduoti nepatogių klausimų apie neteisingumą, norėdamas paspausti rankas paprastiems žmonėms atsisako vairuotojų bei prabangaus transporto ir sugeba paguosti tuos, kuriuos seniai atstūmė pačios įvairiausios Bažnyčios.

2013 metų kovą naujuoju Katalikų Bažnyčios popiežiumi buvo išrinktas kardinolas iš Argentinos Chorchė Marijus Bergoljas. Pranciškaus vardą pasirinkęs naujasis popiežius dėl savo paprastumo ir nuoširdumo per labai trumpą laiką pelnė žmonių prielankumą, suteikė optimizmo jų tikėjimui ir gyvenimui.

Šios knygelės autoriai iš gausybės šaltinių atrinko naujojo popiežiaus mintis įvairiais klausimais. Skaitytojas galės sužinoti, ką popiežius Pranciškus galvoja apie amžių ir senėjimą, meną ir menininkus, viltį ir laisvę, tikėjimą ir ateistus, kunigų celibatą ir nuotakas siaubūnes, charakterio ydas ir pasirinkimus, išsiskyrimą ir atleidimą, miestą ir futbolą, ir daugelį kitų dalykų.

„Tai visai kaip futbole: tenka patirti baudos smūgius ten, kur jie krinta; negali nuspręsti, kur jie pataikys. Toks yra ir gyvenimas, ir turi tvarkytis su juo net ir tada, kai tau tai nepatinka.“

Homilija, 2012 m. kovo 10 d.

(Visited 1 times, 1 visits today)