Daiva Čepauskaitė — Aš tave užmiršau

pagal |

Daiva Čepauskaitė — Aš tave užmiršau

Daiva Čepauskaitė – poetė, dramaturgė, aktorė. Šiame rinkinyje skelbiamos trys autorės pjesės: „Pupos“, „Musė“ ir „Aš tave užmiršau“. 2007 m. už pjesę „Pupos“ D. Čepauskaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau“ Sugiharos fondo paskelbta Tolerancijos žmogumi.

Užtenka perskaityti nors vieną Daivos Čepauskaitės eilėraštį, kad suprastum: ji puiki dramaturgė. Ir perskaityti nors vieną jos pjesę, kad suprastum: ji puiki poetė. Turinti išskirtinį kalbos jausmą ir formos pojūtį.
Bet man net ne tai visų gražiausia. Man gražiausia, kaip Daiva stebi ir mato žmones – ir žmonės jai tebėra įdomūs. Patys įdomiausi.
Dauguma rašytojų mato tik save – pagrindinį herojų – ir iš tiesų nuoširdžiai domisi savimi.
Kiti žmonės rūpi tik iš tiesų geriems rašytojams.
Primygtinai rekomenduoju.

Gintaras Grajauskas, poetas, dramaturgas

Šias pjeses sukūrė talentinga aktorė, suprantanti, kas yra personažas ir ką jis veikia scenoje. Būtent iš aktorinės patirties – ta siužetų dinamika, natūralūs dialogai. O iš čia – teatras, kuriame atpažįstame ir save, ir kitą.
Šias pjeses parašė talentinga poetė, vis dar mėginanti suprasti, kas yra laikas ir ką jis veikia žmoguje – tragikomiškiausioje visatos scenoje.
Ši knyga – itin retas, todėl dar reikšmingesnis įrodymas, kas ir lietuviška dramaturgija gali būti stipri, daugiaprasmė, apie mus.

Mindaugas Nastaravičius, poetas, dramaturgas