Robert Louis Stevenson — Lobių sala

pagal |

Robert Louis Stevenson — Lobių sala

„Lobių sala“ – klasika vaikams! Tai tikrai puikiai žinoma autoriaus Robert Louis Stevenson nuotykių istorija. Knyga iki pat šių laikų nepraranda populiarumo ir turbūt nerasime žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs bent jau jos pavadinimo. „Lobių sala“ buvo daugybę kartų ekranizuota, taip pat apie Džimo Hokinso ir Ilgojo Džono Silverio nuotykius sukurtas ne vienas animacinis filmukas.

„Lobių sala“ rašytoją Robert Louis Stevenson išgarsino visame pasaulyje, nors ji ir nebuvo pirmoji autoriaus parašyta knyga. Dažnai jauniesiems skaitytojams skirtų knygų atsiradimą nulemia rašytojų vaikai. Ne išimtis yra ir „Lobių sala“. Jos idėja autoriui kilo siekiant sudominti savo posūnį. Ir nuotykių pasaulis gimė po to, kai 1881-ais metais Robert Louis Stevenson berniukui nupiešė salos žemėlapį. Vėliau kūrėjui gimė mintis parašyti pilną istoriją apie nuotykius, lobių paiešką bei piratus. Juk tai yra temos, kurios jaudina kiekvieną jauną širdelę. Mintis pasiteisino.

„Lobių sala“ yra laikoma tikru nuotykių romanų etalonu. Knygoje itin gausu dinamiškų įvykių, netikėtumų ir įvairių paslapčių. Veiksmas keičia veiksmą – skaitytojui nė akimirkai neleidžiama atsikvėpti. Robert Louis Stevenson knygos stilius yra tiesiog puikus, beje būtent už jį autorius visada buvo labai vertinamas. Nuotykių knyga išsiskiria ir itin stipriais, gerai apgalvotais charakteriais – jo veikėjai ryškūs ir skirtingi.

Nuotykių ištroškę jaunieji skaitytojai tikrai neliks nuvilti – knyga juos įtrauks ir nepaleis iki paskutinio puslapio. „Lobių saloje“ bus visko – sutiksime drąsų berniuką, vienakojį piratą, kalbančią papūgą, patirsime laivo užgrobimą, susidraugausime su salos atsiskyrėliu, stebėsime nuolatinę kovą tarp gėrio ir blogio, patirsime ne vieną išdavystę bei netikėtą įvykių posūkį. Tai yra ne vien lobių paieškos istorija. Autorius knygoje kalba ir apie draugystę, ištikimybę, drąsą, išmintį. „Lobių sala“ papasakota dvylikamečio berniuko, kuriam ne kartą teks gelbėti draugus, akimis.

Robert Louis Stevenson „Lobių sala“ yra išversta į beveik visas pasaulio kalbas. Iš pradžių šis romanas buvo publikuojamas dalimis žurnale „Young Folks“, o kaip atskira knyga išleistas 1883 metais. Taigi, šiam romanui jau beveik šimtas keturiasdešimt metų.

Iš anglų kalbos vertė Kazys Grigas

(Visited 169 times, 1 visits today)