Rex Stout — Palaidotas Cezaris

pagal |

Rex Stout — Palaidotas Cezaris

Amerikiečių rašytojas Rex Stout (1886–1975) parašė daug romanų ir fantastinės literatūros, bet būtent detektyvai (net 48) atnešė jam pasaulinę šlovę. Jo detektyvai išversti į 25 pasaulio kalbas ir ekranizuoti, jo herojai – ekstravagantiškasis Nero Volfas ir sąmojingasis Arčis Gudvinas – sugeba pakerėti bet kokią auditoriją.
ROMANAS „PALAIDOTAS CEZARIS“ YRA VIENAS IŠ „ŠIMTO GERIAUSIŲ XX A. DETEKTYVŲ“, KURĮ SUDARĖ BRITŲ LITERATŪROS KRITIKAI.
Subtili ironija, įtempta intriga, kibirkščiuojantys sąmojai, spindinti Nero Volfo išmintis neleidžia atsitraukti nuo knygos iki paskutinio puslapio.
Žavusis Nero Volfas tiria bylas… namuose, nes iš namų išvažiuoja tik pas seną draugą ar pas gerą virėją, yra gurmanas, turi milžinišką orchidėjų kolekciją. Jo orchidariumą puošia daugiau kaip dešimt tūkstančių augalų, tad visus pinigus, gautus už atskleistus nusikaltimus, išleidžia elitinėms orchidėjų rūšims įsigyti. Romanai apie Nero Volfą net vadinami vadovėliais pradedantiems sodininkams. Pats autorius, Reksas Stautas, niekada orchidėjomis neužsiiminėjo, o jo aistra buvo braškės (daugelis jo išvestų veislių apdovanotos parodose).
Kai paaiškėja, jog atsirado žmogus, sumokėjęs už Cezarį gerokai daugiau, nei jis vertas, ir į pagalbą pasišaukiamas pats Nero Volfas, šį reikalą apgaubia tikrai imperatoriškos paslapties šydas…