Martynas Jocius — Dėmesio virsmai

pagal |

Martynas Jocius — Dėmesio virsmai

Mįslė: Tomas ir Marius turi tiek pat žinių ir išteklių, abu yra protingi ir energingi, tačiau Marius įgyvendina savo svajonę per 2 metus, o Tomas lieka idėjos stadijoje. Kodėl taip nuolat nutinka?

Šis klausimas labai svarbus, nes daugeliui žmonių nepavyksta pasiekti jiems daug reiškiančių tikslų netgi po to, kai jie gauna reikiamus mokymus, perskaito naudingas knygas ir netgi imasi realių veiksmų.

2006 metais aš išėjau iš nuolatinio ir saugaus darbo, kad išmokčiau kurti savo verslą ir praplėsčiau žinias visam likusiam gyvenimui, todėl buvau priverstas imtis visų įmanomų priemonių, kad ne tik išlaikyčiau save, bet ir įgyvendinčiau svajones. 2007 metais įkūriau IT įmonę, nes technologijos per praėjusius programavimo metus buvo tapę gerai pažįstamu dalyku, todėl norėjosi turimą įdirbį kaip nors išnaudoti. Pavyko rasti klientų iš Vakarų Europos ir JAV, todėl greitai tapome tarptautine kūrybine studija, 100% pajamų gaunančia iš eksporto. Ieškodamas naujovių, 2010 metais padėjau bendraminčiams įkurti Hub Vilnius verslumo centrą, į kurį persikėliau dirbti ir sutikau nuostabius draugus. Visa tai buvo įdomus ir kartu nelengvas laikas, dovanojęs neįkainojamas žinias.

Bet 2011 metais aš patekau į sudėtingą situaciją. Gulėjau ligoninėje jau po antro spontaninio pneumotorakso (savaiminio plaučių plyšimo be jokios fizinės traumos), kurio priežasties man negalėjo paaiškinti net gydytojai, nes šiuolaikinė medicina dar neturi visų atsakymų. Šios ligos labai brutaliu būdu pertraukė mano rutiną ir ištraukė iš kasdienės įtampos gniaužtų, kurie trukdė blaiviai mąstyti. Aš gavau progą ne tik patirti keletą operacijų ir priklausomybę nuo kitų žmonių rūpesčio, bet ir labai švariai į viską pažvelgti iš šono…

Ir man nepatiko tai, ką pamačiau. Aš melavau sau. Vaikiausi sėkmės versle, kopijuodamas šimtus ir tūkstančius kitų vaikinų, kurie kopijavo dar kitus. Buvau pamiršęs, kas esu ir ką veikdamas aš iš tiesų nejaučiu laiko tėkmės. Buvau patekęs į nematomą uždarą ratą, ir tik mirtina liga galėjo man parodyti, kas yra dėmesio laukas ir priklausomybė nuo galingų dėmesio objektų, kurie pasiglemžia visus, pasitaikiusius jų kelyje…

Tada pradėjau analizuoti, kas vyksta žmogaus prote. Stebėjau kitus ir save. Peržvelgiau savo gyvenimą iki mažiausių detalių… Kaip mes funkcionuojame? Kaip mes įstringame ribotuose įsitikinimuose? Kokį kurą degina ekonomikos variklis? Nuo ko priklauso mūsų pažiūros, vertybės, veiksmai ir pasiekimai? Kodėl žmonės gyvena taip skirtingai, bet kartu taip nuspėjamai?

Tai buvo virsmo taškas.

Ir nuo tada viskas pasikeitė. Aš palikau senąjį pasaulį ir pradėjau kelionę į save, leisdamas sau pilnai pasinerti į projektus, kurie nuoširdžiai įkvepia ir stiprina, ir laisvai eksperimentuoti, ieškodamas savo autentiškos išraiškos pasaulyje, galinčios duoti daugiausiai džiaugsmo man ir naudos kitiems.

Ir nors dar tik žengiu pirmuosius žingsnius, man pavyko per vienerius metus parašyti virš 40 straipsnių, sukurti populiarų tinklaraštį ir pasiekti anksčiau nematytus straipsnių sklaidos skaičius (pvz., lietuviškas straipsnis apie holistinę mediciną turi virš 7300 „Like“ paspaudimų, o jo angliškas vertimas susilaukė net 53000 „Like“ paspaudimų, jau nežiūrint į skaitytojų srautus). Kelis metus iš eilės grojau nuostabiame festivalyje Yaga ir rengiau savo nedidelius koncertus bei seminarus. Parašiau 2 knygas, o vienos iš jų vertimas pardavinėjamas pasauliniame knygyne Amazon. Kokie bebūtų skaičiai, esminis dalykas yra tas, kad dabar veikiu tai, kas man iš tiesų svarbu — kuriu media kompaniją, keliauju grodamas savo kūrybos muziką ir gaunu pajamas veikdamas tai, kas mane įkvepia.

„Dėmesio virsmai“ — tai mano intensyvių tyrimų produktas. Dėmesys lemia žmogaus veiklumą, produktyvumą, savijautą ir gyvenimą. Nuo jo priklauso nepaprastai daug, tačiau mes nebuvome to mokomi… Kaip keista!

Ši audio/tekstinė knyga sukurta taip, kad būtų naudinga netgi žmonėms, kurie visa tai jau žino. Joje rasi ir galbūt dar negirdėtų dalykų, ir kai ką jau žinomo, bet dažnai pamiršto. „Dėmesio virsmai“ nėra knyga apie sėkmę arba pinigus. Ji apie produktyvumą, dienų kokybę ir energiją. Aš pats šios knygos garso įrašą reguliariai perklausau, nors atmintinai žinau viską, kas viduje. Ir tai manyje daug keičia.

Nes žinoti neužtenka, kad sėkmingai veiktum. Visa esmė slepiasi dėmesio valdyme.

(Visited 47 times, 1 visits today)